Víkend klepe na dveře. Proto pro vás máme jako každý týden několik tipů, jak si užít nadcházející víkend v regionu.

1. Květnový koncert „Na 100 %“

V pátek zveme na XXI květnový koncert „Na 100 %“, který bude věnován maminkám k jejich svátku. Od 17 hod. v koncertním sále Farního sboru Slezské církve evangelické a. v. v Třinci vystoupí školní pěvecké sbory Crescendo a Wioliki z polské základní školy v Bystřici.

2. Vaječina v Polském domě ve Svibici

V páteční odpoledne si udělejte čas a přijďte do Svibice ochutnat vaječinu. Místní Skupina PZKO v Českém Těšíně-Svibici zve od 17.00 hodin na zahradu Polského domu na tradiční jarní akci. Doneste si prosím sebou 3 vajíčka, pečivo, slaninu a pažitku.

3. Výstava „Toulání s pastelem“

Zveme do Dřevěnky na Fojtství v Mostech u Jablunkova na výstavu obrazů s názvem „Toulání s pastelem“. Autorkou obrazů je Marcela Somolová, havířovská výtvarnice, cestovatelka a fotografka. Slavnostní vernisáž a setkání s autorkou proběhne v pátek  v 17 hod.

4. Koncert Moniuszkowski

Poláci z Dolní Lutyně oslaví výročí 200 let od narození polského hudebního skladatele Stanislawa Moniuszky. Místní skupina PZKO zve na „Koncert Moniuszkowski“, který se odehraje v sobotu v 15 hodin v Kulturním Domě v Dolní Lutyni. Vystoupí pěvecké sbory z Dolní Lutyně a okolních obcí, a také taneční soubor z Horní Suché. Po koncertu společná zábava.

5. Łómniańsko półka

Příznivci domácích destilátů si přijdou na své v sobotu v Dolní Lomné. Místní skupina PZKO zve do Domu PZKO na soutěž „Łómniańsko półka”. Začátek v 17 hod. Každý host bude mít příležitost ochutnat všechny soutěžní vzorky. K poslechu zahraje kapela Bukoń.

6. Vaječina v Konské-Osůvce

Na tradiční vaječinu zve v pátek Místní skupina PZKO Końska-Osówki. Akce začne v 16 hodin. Kdo si chce pochutnat, měl by donést 3 vajíčka, případně i párky k opékání. Na vaječinu do Osůvky vyrazí také členové PTTS Beskid Śląski.

7. Vítání jara

Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře zve na přírodovědnou akci pro rodiny s dětmi. V sobotu v rámci akce s názvem Vítání jara proběhnou v dopoledních hodinách vycházky s odborným výkladem ornitologa Róberta Špiláka.

8. Divadelní odpoledne v Hrádku

Místní skupina PZKO v Hrádku zve v neděli do Domu PZKO na hru od Ireny a Jana Czudkových s názvem „Wiym wszystko”. Vystoupí amatérský divadelní soubor z Milíkova.

9. Máj nad Olzou

V rámci XXIV. Máje nad Olzou vystoupí v neděli v Polském domě v Karwiné-Fryštátě: smíšený pěvecký sbor Lira z Darkova, dětské soubory z Polska Małe Kończaneczki a ZPiT Kończaneczki, mužský pěvecký sbor Hejnał-Echo z Fryštátu. Koncert začne v 15 hodin.

10. Bleší trh

Místní skupina PZKO ve Věřňovicích zve na sběratelský bleší trh. Zastavte se v neděli v Domě PZKO, budete mít příležitost prohlédnout si, koupit, prodat či vyměnit nejrůznější staré věci. Začátek v 9 hodin.

(pe)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test