Čtěte nás! Každý den nové informace!

Víkend klepe na dveře. Proto pro vás máme jako každý týden několik tipů, jak si užít nadcházející víkend v regionu.

1. Květnový koncert „Na 100 %“

V pátek zveme na XXI květnový koncert „Na 100 %“, který bude věnován maminkám k jejich svátku. Od 17 hod. v koncertním sále Farního sboru Slezské církve evangelické a. v. v Třinci vystoupí školní pěvecké sbory Crescendo a Wioliki z polské základní školy v Bystřici.

2. Vaječina v Polském domě ve Svibici

V páteční odpoledne si udělejte čas a přijďte do Svibice ochutnat vaječinu. Místní Skupina PZKO v Českém Těšíně-Svibici zve od 17.00 hodin na zahradu Polského domu na tradiční jarní akci. Doneste si prosím sebou 3 vajíčka, pečivo, slaninu a pažitku.

3. Výstava „Toulání s pastelem“

Zveme do Dřevěnky na Fojtství v Mostech u Jablunkova na výstavu obrazů s názvem „Toulání s pastelem“. Autorkou obrazů je Marcela Somolová, havířovská výtvarnice, cestovatelka a fotografka. Slavnostní vernisáž a setkání s autorkou proběhne v pátek  v 17 hod.

4. Koncert Moniuszkowski

Poláci z Dolní Lutyně oslaví výročí 200 let od narození polského hudebního skladatele Stanislawa Moniuszky. Místní skupina PZKO zve na „Koncert Moniuszkowski“, který se odehraje v sobotu v 15 hodin v Kulturním Domě v Dolní Lutyni. Vystoupí pěvecké sbory z Dolní Lutyně a okolních obcí, a také taneční soubor z Horní Suché. Po koncertu společná zábava.

5. Łómniańsko półka

Příznivci domácích destilátů si přijdou na své v sobotu v Dolní Lomné. Místní skupina PZKO zve do Domu PZKO na soutěž „Łómniańsko półka”. Začátek v 17 hod. Každý host bude mít příležitost ochutnat všechny soutěžní vzorky. K poslechu zahraje kapela Bukoń.

6. Vaječina v Konské-Osůvce

Na tradiční vaječinu zve v pátek Místní skupina PZKO Końska-Osówki. Akce začne v 16 hodin. Kdo si chce pochutnat, měl by donést 3 vajíčka, případně i párky k opékání. Na vaječinu do Osůvky vyrazí také členové PTTS Beskid Śląski.

7. Vítání jara

Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře zve na přírodovědnou akci pro rodiny s dětmi. V sobotu v rámci akce s názvem Vítání jara proběhnou v dopoledních hodinách vycházky s odborným výkladem ornitologa Róberta Špiláka.

8. Divadelní odpoledne v Hrádku

Místní skupina PZKO v Hrádku zve v neděli do Domu PZKO na hru od Ireny a Jana Czudkových s názvem „Wiym wszystko”. Vystoupí amatérský divadelní soubor z Milíkova.

9. Máj nad Olzou

V rámci XXIV. Máje nad Olzou vystoupí v neděli v Polském domě v Karwiné-Fryštátě: smíšený pěvecký sbor Lira z Darkova, dětské soubory z Polska Małe Kończaneczki a ZPiT Kończaneczki, mužský pěvecký sbor Hejnał-Echo z Fryštátu. Koncert začne v 15 hodin.

10. Bleší trh

Místní skupina PZKO ve Věřňovicích zve na sběratelský bleší trh. Zastavte se v neděli v Domě PZKO, budete mít příležitost prohlédnout si, koupit, prodat či vyměnit nejrůznější staré věci. Začátek v 9 hodin.

(pe)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu
Srpen022020

V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu
Červenec312020

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty
Červenec302020

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty

10 tipů na víkend
Červenec302020

10 tipů na víkend

Na Kozubové se konala tradiční pouť
Červenec272020

Na Kozubové se konala tradiční pouť

Na pouť na Kozubové jednou z několika turistických tras
Červenec252020

Na pouť na Kozubové jednou z několika turistických tras

Výstava starých pohlednic Visly probíhá v plenéru
Červenec222020

Výstava starých pohlednic Visly probíhá v plenéru

Na Kozubovou přes Kamenitý
Červenec182020

Na Kozubovou přes Kamenitý


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test