CIESZYN / V Těšíně se bude tento víkend konat už jedenáctý ročník Svátku čaje. V rámci této akce bylo naplánováno několik akcí, které se budou týkat přímo čaje a také několik doprovodných aktivit. Multikulturní setkání milovníků čaje, ale i umění a sebereflexe se tentokrát uskuteční pod heslem „Zero Waste“, což je životní styl, ve kterém se člověk snaží vytvářet co nejméně odpadu.Dva dny, 29. a 30. června – na Zámeckém vrchu v Těšíně budete mít příležitost nejen ochutnat spoustu různých čajů z různých koutů světa, ale také strávit čas na koncertech, workshopech, happeninzích a přednáškách.

Kromě přípravy různých čajů, které budou účastníci festivalu ochutnávat, bylo naplánováno mnoho setkání a workshopů. Bude tanec a jóga, poezie, představení, hudba, sdílení dojmů z cestování, tvůrčí dílny origami, přírodní kosmetika, kresby.

V souladu s hlavním mottem letošního festivalu – „zero waste” se návštěvníci naučí konzumovat to, co obvykle vyhazujeme do koše (např. košťál z brokolice, listy ředkviček nebo nať z mrkve), a také využít zbytky příloh z obědu na přípravu dalšího chutného jídla atd.

Pořadatelé také zajistí, že si vychutnáte ,,Čaj v oblacích”- název workshopu Diany Czajkowské, během něhož objevíme tajemství vůně, barev, textur, zvuků a příchutí čaje. Tento pohled získáme v houpací síti!

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.