Zveme na tyto víkendové akce:

1. Filmová přehlídka

Už v pátek začne v Těšíně filmová přehlídka Wakacyjne Kadry. Potrvá do konce prázdnin a na těšínském Rynku nabídne víkendové filmové projekce pod širým nebem. V pátky budou k vidění ceněné polské filmy, sobota bude patřit němým filmům s doprovodem živé hudby.

2. Přivítání prázdnin

Polská mládež z celého Zaolší se v pátek setká na Přivítání prázdnin ve vendryňské Czytelni. Na akci s rockovým nádechem, která začíná v 18 hod., zve Klub mladých Wicher MS PZKO Vendryně.

3. Léto s hudbou a kulturou

V rámci Lázeňského hudebního léta v Karviné jste v sobotu zváni hned na dva koncerty: před Společenským domem v Darkově v 18.30 hod. vystoupí Zdeněk Krásný, v parku Rehabilitačního sanatoria v Hranicích pak Šviháci. V neděli v rámci Karvinského kulturního léta si v 17 hod. na náměstí Masaryka můžete poslechnout Cimbálovou muziku FRIŠ.

4. Zahradní slavnosti

Další víkendovou možností strávení volného času jsou zahradní slavnosti. Ty se v sobotu konají například ve Vendryni-Zaolší, kde na programu je vystoupení předškoláků a nebude chybět i domácí kuchyně a zábava při muzice. Ve Skřečoni vystoupí Niezapominajki z Havířová-Suché, v Orlové-Porubě pak Dziecka ze Stonawy a Old Boys Band.

5. Svátek čaje

Příznivci dobrého čaje by se zcela určitě měli vydat v sobotu a neděli na Zámecký vrch v Těšíně. Svátek čaje zve na ochutnávky čajů, workshopy, přednášky i koncerty. O své zkušenosti se podělí mistři čajového umění z Polska, Česka a Slovenska.

6. Vojenský piknik

Dvoudenní akce Piknik Militarny začne v sobotu v Českém Těšíně, kde se v 10 hod. bude konat přehlídka vojenských vozidel. Ty se ve 13 hod. vydají do Kończyc Wielkich, kde akce bude pokračovat. Na programu mj. prezentace skupin zabývajících se historickými rekonstrukcemi, a ukázky soubojů a sebeobrany.

7. Slezská noc

Na pořádnou nadílku hudby a zábavy jste zváni v sobotu do Vendryně. V místním parku se totiž bude konat Slezská noc, na které zahrají například Aleš Brichta Project, Doga, Salamandra, Titanic, Legendy se vrací. V nabídce je i sportovní program.

8. Zahájení prázdnin v Archeoparku

Na zahájení prázdnin zve děti a rodiče Archeopark v Chotěbuzi. V sobotu v rámci celodenního programu se účastníci mohou těšit například na loutkové divadlo, zajímavé ukázky dávných dovedností, dílničky nebo soutěže.

9. Léto s Rozhlasem

V rámci Léta s Rozhlasem se v Těšíně bude konat vyšehradský koncert. Na Městském stadionu u aleje Łyska od 16.00 hod. vystoupí polští interpreti: Arka Noego, Halina Mlynková a Urszula. Zahrají také Anna & The Barbies z Maďarska a Nocadeń ze Slovenska.

10. Týden evangelizace

Od 1. do 9. července bude v Děhylově (Dzięgielów) probíhat Týden evangelizace. Začne v sobotu v 17 hod. Na týdenním programu jsou evangelizační setkání, bohoslužby, přednášky, koncerty, workshopy pro dospělé, děti a mládež a diskusní skupiny.

(pe)/tnj

Štítky: , , , , , , , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.