CIESZYN / Výstavu ilustrací Andersenových pohádek můžete do konce dubna vidět v Městské knihovně v Cieszyniě na ul. Głębokiej.

V konferenčním sále ve druhém patře knihovny jsou umístěny kopie ilustrací umělců jako Jan Marcin Szancer, Janusz Stanny, Marian Murawski, Paweł Pawlak, Ewa Kozyra-Pawlak, Bogusław Orliński, Agnieszka Żelewska, Aleksandra Kucharska-Cybuch, Katarzyna Derkacz-Gajewska, Elżbieta Wasiuczyńska.

Výstavu „Pohádky Andersena v polské knižní ilustraci“ Cieszynské knihovně zpřístupnil Dánský kulturní institut ve Varšavě. Stojí za to, pokud budete v Těšíně, určitě výstavu neváhejte navštívit a to zejména proto, že ilustrace budou zajímat jak prarodiče, tak i vnoučata.

„Andersenův pohádkový svět má nadčasovou hodnotu,“ říká Izabela Kula, ředitelka Městské knihovny.

Kromě samotné výstavy se mohou žáci základních škol zúčastnit hodiny „Andersenada“ o životě a díle Hanse Christiana Andersena. „Série námi připravených knihovních lekcí spolu s návštěvou výstavy „Andersenovy pohádky v polské knižní ilustraci“ je určena žákům základních škol na obou stranách Olzy,“ povzbuzuje Kula.

(indi)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test