ČESKÝ TĚŠÍN / Tentokrát návštěvníci setkání z cyklu Cesty blízké a vzdálené, které se konalo v pobočce Městské knihovny na Havlíčkově ulici, navštívili Kubu díky cestovatelské přednášce Aliny a Pawła Wantulokových.

Manželé přiznali, že na Kubě turista uvidí pouze to, co mu chce kubánská vláda ukázat. Po ostrově jezdili autobusem, ve kterém kromě řidiče a průvodce byl po celou dobu přítomen rovněž funkcionář, který hlídal, aby viděli jen to, co měli. Měli i podezření, že rozumí česky. Kuba je socialistickým státem, který vede komunistická strana, a podle cestovatelů to tam vypadá tak, jako u nás v 50. letech.

Na diapozitivech byly k vidění hotely, Havana, krásné moře a další turistické atrakce, jako například kavárna, ve které rád sedával Hemingway. Cestovatelé ukázali také snímky zničených budov, i když jak přiznali, ne všude turista mohl jít, a ne všechno vidět. Dokonce i obchody a měna jsou pro místní obyvatele jiné a jiné pro turisty, a aby každý kupoval tam, kde má, o to se starají důstojníci.

Další cestovatelská přednáška v městské knihovně je naplánována na 29. dubna, výjimečně je to pondělí. Zygmunt Rakowski ukáže posluchačům Jižní Koreji.

 

(Indi)

 

Štítky: , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.