BYSTŘICE  / O výroční členské schůzi Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu v Bystřici  jsme již psali v souvislosti s rekonstrukcí Domu PZKO. Ale financování druhé etapy rekonstrukce nebylo jediným tématem, který se na schůzi probíral.

Výroční schůze se konala 10. března v Luterském centru v Bystřici. Schůzi vedla předsedkyně skupiny  Lucyna Škňouřil, která na post předsedkyně byla znovu zvolená. V kulturním programu zazpívali žáci Polské základní školy Hadyny v Bystřici. Pak byl představen kalendář akcí na letošní rok. Konat se bude mnoho cyklických akcí, a to i přes rekonstrukci sídla bystřických členů PZKO. Jedinou akcí, která nebude, je Zlot.

V dalších bodech byla shrnuta činnost jednotlivých sekcí MS PZKO. Klub žen se stýká vždy v první úterý v měsíci v 16 hod. Na setkáních je zhruba 19 členek. V MS funguje také Klub seniorů. Desítka členů se setkává ve středu jednou za měsíc..

V bystřické MS PZKO působí i Folklorní soubor Bystrzyca, který se připravuje na listopadové jubileum 35 let. Vedoucí souboru Ewa Nemec pozvala na 23. listopadu, kdy se na scéně předvede zhruba 150 členů souboru, kteří v něm působí i působili v minulosti.

V MS PZKO aktivně funguje také Klub mladých s 50-ti členskou základnou.

Jako host se výroční schůze zúčastnila rovněž generální konzulka Polska v Ostravě Izabella Wołłejko-Chwastowicz.

„Když jsem tady jela, říkala jsem si, že je třeba angažovat mládež. Tento měsíc jsem na třetí akci, a musím říct, že jsem se pletla. Mládež angažovat nemusíme, ona se angažuje sama. A je to dobře. Tady v Bystřici je cítit Polsko. A ujišťuji vás, že budu dělat vše proto, aby Polsko na vás nezapomnělo. Chtěla bych podporovat všechny vaše aktivity, nápady, se kterými přijdete na konzulát. Chci v propagaci Polska podporovat všechny skupiny PZKO v celém regionu,“ shrnula.

(indi)

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.