KARVINÁ-RÁJ/ Poslední sobota se nesla v duchu akcí spojených s koncem karnevalu. Na jednu z nich, a spojenou s chováním basy, už po třicáté čtvrté zvala Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu v Karviné-Ráji.  

Hlavním pořadatelem akce, která se konala 2. března, byli zpěváci smíšeného sboru Dźwięk, který působí v tamní Místní skupině PZKO. Sál Domu PZKO byl zaplněn hosty. K tanci a poslechu hrála tradičně skupina Gestor Band. Kromě teplé večeře k snědku byly i koblihy, připravená byla tombola s hodnotnými cenami.  

Jako každým rokem kulminačním bodem akce bylo pochování basy, která musí mlčet po celou dobu Postní doby. Přestože pohřby jsou smutnou záležitostí, v případě chování basy je tomu jinak. Obřad byl napěchován zpěvem a lamentem, nicméně v podání převlečených postav všechny rozesmál a zakončen byl hlasitým potleskem.

CR

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.