KARVINÁ / V pondělí 4. března navštívilo Středisko polské literatury Regionální knihovny v Karviné-Fryštátě až dvanáct budoucích potencionálních čtenářů ve věku od několika měsíců po několik let. Konalo se totiž další setkání z cyklu Dětičky v knihovně (Maluszki w bibliotéce).

Tato setkání se konají v rámci celostátní kampaně „Bookstart – kniha na startu“, jejíž hlavním cílem je povzbudit rodiče, aby přišli do knihovny spolu s nejmladšími potomky a ukázali jim, že společný čas lze trávit také společným čtením.  Tentokrát hlavním tématem setkání, které pořádala knihovnice Joanna Klimsza, bylo loutkové divadlo. Nejmenší účastníci obdrželi také od knihovny startovací balíček s knihami pro nejmladší čtenáře a Průkazku malého čtenáře.

V rámci akce Březen – měsíc čtenářů, které se koná pod záštitou Svazu knihovníků a informačních pracovníků, Středisko polské literatury připravilo pro děti několik dalších akcí. Nejmladší čtenáři knihovny v Karviné, tedy žáci polské základní školy, budou tak  mít možnost lépe poznat svou knihovnu a ukázat svůj talent a představivost.

13. března se bude konat přednáška ředitelky kampaně Celé Česko čte dětem Ewy Katrušák, která bude hovořit o tom, že Čtení dětem dělá zázraky. 21. března v rámci Diskuzního klubu je na programu Den loutkového divadla, kterého se zúčastní herci loutkové Sceny Bajka Těšínského divadla. 29. března v rámci Noci s Andersenem žáci tříd III – V poznají tajemství knihovny. Celý měsíc pak trvá výtvarná soutěž pro malé čtenáře Můj nápad na loutku, a pro žáky tříd VI-IX pak fotografická soutěž Moje knihovnička.  

CR

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test