Připravili jsme pro vás nabídku 10 zajímavých akci, které se budou konat tento víkend.

1. Klavírní koncert v Avionu

Kavárna a čítárna Avion zve v pátek na koncert německého klavíristy a skladatele. Clemens Christian Poetzsch vystoupí zde v 17 hodin.

2. ANOTHER Pink Floyd

Divadlo A. Mickiewicze w Cieszyně zve v pátek na koncert skupiny ANOTHER Pink Floyd. Koncert u příležitostí 40 let od vydaní alba The wall proběhne v pátek v 19 hodin.

3. Diashow turistické skupiny Gorole – v knihovně a v PZKO

O zážitky ze svých cest v roce 2018 se pátek v cieszyňské knihovně podělí členové turistické skupiny Gorole. Během multimediální projekce od 18 hod. uvidíme dobrodružné putování na španělský ostrov Tenerife, do Bosny a Hercegoviny a do slovenských hor. V sobotu Gorole vystoupí se stejnou prezentaci v Domě PZKO v Karwiné-Starém Městě, v 17 hodin.

4. Vítání jara

Na tradiční a oblíbenou akci Powitanie wiosny zve v sobotu Místní skupina PZKO ve Skřečoni. Od 16.00 bude v Domě PZKO připraven zajímavý program: videoprezentace z akcí Místní skupiny, k poslechu zahraje na akordeonu Eduard Rakus.

5. Radegast express

Vydejte se na výlet historickým vláčkem na prohlídku pivovaru v Nošovicích se školou vaření piva. Na akci zvou v sobotu Slezský železniční spolek a Pivovar Radegast. Odjezd z Českého Těšína v sobotu v 10.15 (z Havířova v 9.36).

6. Koncert Grupa MoCarta

V Ostravě vystoupí v sobotu Grupa MoCarta. Na koncert jedinečného smyčcového kvartetu polských hudebníků, který posouvá hranice vážné hudby k humorné show, zve Klub Heligonka. Začátek v 19.00.

7. Móda elegantních dam

KASS Střelnice v Českém Těšíně zve v sobotu na jarní módní show „Móda elegantních dam“. Konfekční módu předvedou modelky agentury Fatima, moderovat bude Soňa Šuláková. Začátek v 19 hodin.

8. Tesáno, psáno, ryto

Dvoudenní workshop v Archeoparku seznámí návštěvníky s vývojem písma od pravěku až po období první republiky. Jakým způsobem lidé v dávných dobách psali? Jak se vyvíjela různá písma a psací materiály? To všechno se dozvíte v sobotu a neděli v Archeoparku v Chotěbuzi, první workshop v sobotu v 10 hodin.

9. Jarní setkání v PZKO

Členové Místní skupiny PZKO v Rychvaldu a ostatní zájemci jsou srdečně zváni na jarní setkání v Domě PZKO. V nedělí od 15.30 vystoupí pěvecký sbory Rychwałdzianie”, čeká Vás i společná zábava, během setkání se bude hodnotit činnost MS v roce 2018.

10. Setkání členů Místní skupiny

Na shromáždění členů zve v nedělí také Místní skupina PZKO Czeski Cieszyn – Centrum. V 15.30 v Domě PZKO v Božkově ulici vystoupí divadlo Bum Trach. Pak je na programu diskuze a shrnutí činností MS v loňském roce, nakonec je připravená cestovatelská přednáška „W kraju wielkiego Timura“.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.