DOLNÍ LUTYNĚ/ V sobotu 9. února se konal tradiční ples Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu v Dolní Lutyni. Tentokrát v sále kulturního domu a za doprovodu skupiny Smolaři se skoro dvě stě hostů bavilo na plesu tentokrát s přívlastkem Pekelně rajský.

Ples provázela slovem Izabela Kapias. Na parketu se nejdříve předvedli tanečníci souboru ZPiT Suszanie, který pod vedením Barbary Mračny funguje při Místní skupině PZKO v Horní Suché. Soubor nejdříve zatančil polonézu a mazurka, následně předvedl program S tancem kolem světa. Následně se na parketu tančilo non stop až do rána.

Stejně jako každým rokem na plesu nechyběly květiny, kotiliony a tombola. Obsluha baru a stánku s kávou, zákusky a jednohubkami byla výlučně ženská. Andělské sladkosti napekla Maria Ligotka, a o pekelnou hostinu s trochou nebe na talíři se postaraly dámy z Klubu žen.

Pořadatele děkuji všem, kteří se k organizaci akce připojili.

MS

 

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.