DOLNÍ LUTYNĚ / V pátek 28. prosince se jako každým rokem konala v malém sálu kulturního domu v Dolní Lutyni vilijovka. Zúčastnili se ji členové a příznivci Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu, taktéž pěvecké sbory a předsedové sousedních Místních skupiny PZKO: Leon Kasprzak z Orlové-Poruby, Władysław Rusek z Rychwaldu a Marcel Balcarek z Věřňovic.

Po přivítání všech účastníků koledy zazpíval soubor Rychwałdzianie z Rychwaldu, který doprovázel Władysław Rusek, sólo zpívali Waldemar Wieczorek a Halina Gawlas. Dále vystoupil pěvecký sbor Olzanki z obce Gorzyce, který spolupracuje s Místní skupinou PZKO více než 20 let. Na akci zazpívali koledu také členové Dětského klubu, který v MS PZKO funguje, a který vede Halki Kwolek a Ewy Adamčík. Na trubku zahrál Aleksander Ćmiel, na kytaru Darek Ligocki.

Setkání vládla domácí atmosféra, koledy si zazpívali všichni účastníci. Samozřejmě nechyběly i domácí zákusky.

MS

Štítky:

Komentáře



CZYTAJ RÓWNIEŻ



REKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.