ČESKÝ TĚŠÍN / Tradičně od roku 2013 poslední předvánoční pátek zazněly na náměstí v Českém Těšíně koledy zpívané pěveckými sbory a soubory, které pozval pěvecký sbor Ta Grupa.


„Jedná se o společné zpívání, nejen o poslouchání koled, ale také o to, aby si diváci mohli zazpívat společně s interprety. Tradice tohoto koledování je dlouhá. Kdysi se členové Místních skupin Polského kulturně-osvětového svazu v Českém Těšíně Centru a Sídlišti setkávali ne na scéně, ale tady na náměstí a zpívali vánoční koledy,“ popsala začátky akce Danuta Siderek, která provázela koledováním.

V letošním roce se vystoupily: vokální skupina „Nonet“, Kasia Muszyńska a Roman Lasota a sbory „Godulan-Ropica“, „Canticum Novum“ pod vedením Leszka Kaliny a samozřejmě i pořadatelé – „TA Grupa“. Kolem náměstí se nacházely stánky, ve kterých jste si mohli koupit něco k jídlu a pití, dárky a vánoční ozdoby, nebo se zúčastnit workshopů. Ženy z MS PZKO Český Těšín Centrum a Sídliště nabízely domácí perníčky a společné koledování uvedlo přítomné do slavnostní atmosféry.

(Indi)

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.