ČESKÝ TĚŠÍN / Pojďme si odpočinout od příprav na Vánoce, ponořme se chvíli do atmosféry blaženosti, uvolněme se a odpočiňme si. Abychom si uvědomili, co je v životě opravdu důležité. Příležitost k takovým úvahám bude ve čtvrtek (20. prosince v 19:00) na představení Polské scény Těšínského divadla v Českém Těšíně.

Divadlo zve před Vánoci na „Vánoční koledu“ podle Charlesa Dickense v divadelní adaptaci, režii a scénografii Bogdana Kokotka, v překladu Anity Zachory. Kostýmy navrhla Agata Kokotek. Autor hudby je Zbigniew Siwek, texty napsala Lena Pešák. Hlavní roli bude hrát Zbyšek Radek.

Premiéra vnášející sváteční náladu se konala před rokem. Hlavní roli Scrooge hrál tehdy Mariusz Osmelak,v představení vystupoval také Ryszard Pochroń, herci, kteří již odešli na věčnost. Připomeňme si je také v tomto vánočním čase.

red

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.