Připravili jsme pro vás nabídků 12 zajímavých akci, které se budou konat tento víkend

1.Knižní jarmark
Na širokou nabídku polských knih, příjemnou atmosféru a prodej vánočních perníčků se mohou těšit všichni, kteří o víkendu navštíví Dům PZKO v Jablunkově. Od soboty do pondělí Místní skupina PZKO zve na Knižní jarmark. V sobotu v 16.00 se bude konat Kawiarenka pod Pegazem, host: Małgorzata Bryl-Sikorska.
2.Výstava fotografii
V literární kavárně Avion bude od pátku k vidění výstava fotografií Mariana Siedlaczka „Artyści Zaolzia w Kalendarzu Śląskim 2019“.  Pořádá Zaolziańskie Towarzystwo Fotograficzne ve spolupráci s Městskou knihovnou. Zahájení výstavy  v pátek v 17 hod.  Výstava potrvá do 31. 1. 2019.

3.Koncert Musica a Tre
Regionální knihovna Karviná zve v pátek na Vánoční koncert „Musica a Tre“. Ve Středisku hudby a umění RKK na Masarykově náměstí vystoupí v 17 hodin: Liselotte Rokyta – Panova flétna, Eliška Novotná – klavír, Halina Františáková – housle.

4.Česká mše vánoční
Během sobotního koncertu v Kostele Povýšení sv. Kříže v Karviné zazní od 15 hod. Magnificat Kima André Arnesena a Česká mše vánoční „Hej mistře“ od Jakuba Jana Ryby. Účinkují: Koncertní sbor Permoník, Mužský komorní sbor Permoník, Janáčkův komorní orchestr, Sbor přátel zpěvu Permoník. Akce je součástí projektu Kulturní advent v Karviné.

5.Vánoční jarmark v Ustroni
Den plný atrakcí můžete strávit v sobotu v polském Ustroni. Během ustronského vánočního jarmarku se bude konat prodej vánočního zboží a rukodělných práci, kreativní dílny, v 15.30 představení pro dětí, v 16.20 slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

6.Kanzashi v Archeoparku
Archeopark w Chotěbuzi zve v sobotu všechny kreativní duše na celodenní workshopy. Od 8 do 16 hodin se zde bude konat vánoční tvoření. Účastnici se naučí netradiční japonskou techniku výroby dekorací kanzashi.

7.Mikulášska nadílka
V pátek v 17 hodin přijede na náměstí do Nýdku Mikuláš s anděly a čerty rozsvítit vánoční stromeček a hodným dětem nadělí dáreček. Vystoupí dětí z mateřské školy. Na závěr ohňostroj.

8.Mikuláš rozsvěcuje vánoční stromek
Mikuláš v sobotu navštíví i Bystřici, kde rozsvítí vánoční stromeček. Akce se bude konat od 16 hod. před bazénem v Bystřici. Můžete se těšit na adventní dílničky v DDM, vánoční zpívání, andělské i čertovské mlsaní a další atrakce.

9.Setkání u příležitostí 100 let nezávislostí
Místní skupina PZKO v Dolní Lomné zve v neděli na setkání u příležitostí 100 let nezávislostí Polska. Od 15 hodin v Domě PZKO na programu bude vystoupení dětí z polské školy, přednáška  Władysławy Magiery „Kobiety Śląska Cieszyńskiego dla Niepodległej”, Beskidzka Orkiestra Kameralna.

10.Adventní koncert v Orlové
V kostele Narození Panny Marie v Orlové se bude tuto nedělí konat Adventní koncert pořádaný Místní skupinou PZKO V Orlové-Lutyni. V 15 hod. vystoupí smíšený pěvecký sbor Zaolzie z Orlové-Lutyni a smíšený pěvecký sbor kostela Božího Těla v Jablunkově

11.Koncert Jiřího Erlebacha
Všechny milovníky hudby zveme v neděli na „Vánoční koncert“ V podání Jiřího Erlebacha a jeho hosta. Koncert se bude konat v 17.00 hod. v kostele sv. Hedviky v Mostech u Jablunkova.

12.Koncert koled
Koledy a vánoční písničky v provedení dua Czarnecki & Gierek  můžete poslechnout v neděli v Café muzeum v Cieszyně. Vystoupí Filp Czarnecki (zpěv) a  Michał Gierek (kytara). Koncert začne v 16.00.

(pe)

 

 

 

 

 

Štítky:

Komentáře


Čtěte také


Povedl se letošní ples dětí polské školy v Oldřichovicích? Nemáme žádné pochybnosti [fotografie]
Únor032023

Povedl se letošní ples dětí polské školy v Oldřichovicích? Nemáme žádné pochybnosti [fotografie]

Zábava až do rána. Ples pořádala bystřická polská škola
Únor032023

Zábava až do rána. Ples pořádala bystřická polská škola

„Puzzle tour v Oldřichovicích“. Děti se dozvěděly, co je to malování
Únor022023

„Puzzle tour v Oldřichovicích“. Děti se dozvěděly, co je to malování

10 tipů na víkend
Únor022023

10 tipů na víkend

Z redakční pošty: Novoroční setkání v Hnojníku
Leden312023

Z redakční pošty: Novoroční setkání v Hnojníku

Naplánujte si s námi víkend. Nejzajímavější události na Těšínském Slezsku
Leden262023

Naplánujte si s námi víkend. Nejzajímavější události na Těšínském Slezsku

Beskid Śląski shrnul uplynulý rok. Podívejte se, co plánuje letos!
Leden252023

Beskid Śląski shrnul uplynulý rok. Podívejte se, co plánuje letos!

Clanek
Leden222023

František Kowolowski vystavuje v Trisii

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.