JABLUNKOV / Oficiální zahájení letošního 71. Gorolskigo Święta se konalo v páteční odpoledne v Městském lesíku v Jablunkově. Starosta Jablunkova Jiří Hamrozi v 17 hod. předal symbolické klíče k městu předsedovi MS PZKO Jablunkov Janovi Ryłce. Po krátkých proslovech scénu ovládl folklor. Signál dali k tomu Trombitaši ze Slovenska a výstřel z dobové zbraně.– Občas se mně někdo ptá, zda na Gorolskim Święcie bud něco nového. Osobně si myslím, že pokud něco funguje, tak proč to měnit – přiznal Ryłko a popřál všem dobrou zábavu.

Diváky přivítal Tadeusz Filpczyk, a v zápětí představil své mladé nástupce – včerejší koncert slovem provázela mladičká Adriana Szolona z Bukovce se svým stejně mladým kolegou Arturem Dąbkowskim z Jablunkova, dnes budou slovem provázet Katarzyna Niedoba a Jan Michalik. 

Pátek byl na Gorolu věnován jako vždy tradičním zvykům, hudebním nástrojům, tradičnímu folkloru a prezentaci jednoho z dále ležících regionů. Letos to byl Huculský region.

(indi)

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.