REGION / V sobotu začal 55. Týden beskydské kultury (TKB – Tydzień Kultury Beskidzkiej). A hned první den ne této mezinárodní folklorní akci vystoupil Folklorní soubor Bystrzyca Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu Bystřice. A nebylo to jediné vystoupení souboru na TKB.

V sobotu ZF Bystrzyca vystoupil ve Ščyrku, v amfiteátru Skalite. Další vystoupení měl v pondělí, tentokrát ve Visle, v amfiteátru Hadydy. Na jevišti soubor doprovázela kapela a členové dětského souboru Łączka (rovněž MS PZKO Bystřice). Na náměstí pak hrála kapela Bukóń z Jablunkova.

Týden beskydské kultury trvá devět dní, soubory a kapely ze všech koutů světa vystupují na jevištích ve Visle, Ščyrku, Istebne, Makowa Podhalaňského, Žyvce, Osvětimi, Bielska-Bialé, Ujsół. Součástí festivalu jsou i Mezinárodní folklorní setkání 71. Gorolski Święto v Jablunkově. Folklorní svátek v Jablunkově začíná už tento pátek 3. srpna, a potrvá do neděle 5. srpna. Více informací o Gorolskim Święcie přineseme již zítra.

red

Štítky: , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.