ORLOVÁ-PORUBA / Den matek spojený s dvacátým výročím otevření Domu PZKO slavili v neděli 27. května členové Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu v Orlové-Porubě. V zahradě Domu PZKO se v programu předvedli předškoláci a žáci orlovské polské základní a mateřské školy, sbor Chórek z Horní Suché s kapelou Šmykňa, a také místní Old Boys Band.

„Všechno nejlepší naším maminkám“, popřáli ze scény předškoláci žáci polské mateřské a základní školy. V programu nechyběly i básničky a veselé scénky z rodinného života. Program připravily s dětmi učitelky Halina Sikora a Hanna Hila. Báseň o matce recitoval také předseda Místní skupiny PZKO Leon Kasprzak, který následně pozval všechny na školní radovánky, jež se budou konat v Orlové-Lutyni 15. června.

Dalším bodem na programu bylo vystoupení pěveckého tělesa Chórek, které působí v Místní skupině PZKO Horní Suchá. Pod taktovkou Barbary Weiser a s doprovodem kapely Šmykňa bylo pro Chórek toto vystoupení generální zkouškou před jubilejním koncertem, který se u příležitosti 15 let působení sboru bude konat již za týden.

Na akci samozřejmě nemohli chybět Old Boys Band, kteří působí v rámci MS PZKO Orlová-Poruba, a kteří všem přítomným dopřávali nadílku hitů i známých melodií. Vedoucí kapely a zároveň bývalý předseda MS Józef Lugsch připomněl také všem hostům historii Domu PZKO.

Je tomu dvacet let, kdy po generální rekonstrukci bývalé polské školy v Porubě (1925-1972), byl otevřen Dům PZKO. – Od roku 1974 jsme v těchto prostorách sídlili, avšak budova nebyla našim majetkem. Teprve v roce 1997 nám město budovu darovalo za symbolickou korunu. Po generální rekonstrukci jsme Dům PZKO slavnostně otevřeli 16. května 1998 – vysvětlil Józef Lugsch.
CR

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test