DOLNÍ LUTYNĚ / Členové Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu se v pondělí 12. března setkali v kulturním domě v Dolní Lutyni. Cílem setkání bylo zhodnocení loňského roku a naplánování letošních akcí. Na programu bylo i přání všem ženám u příležitosti jejich svátku a cestovatelská přednáška Marcela Balcarka zaměřená na Norsko. Dostavili se i hosté: předsedkyně PZKO Helena Legowicz, místostarosta obce Jan Fismol a předsedové spřátelených okolních MS.

Předsedkyně Místní skupiny Maria Sztwiertnia během hodnocení loňských aktivit zdůraznila, že nejvíce aktivním uskupením v rámci MS je smíšený sbor Lutnia, který pod taktovkou Władysła Ruska loni vystupoval jedenáctkrát. Aktivní je i Klub žen a Klub mladých.

Velmi důležitou součástí aktivit skupiny z Dolní Lutyně je spolupráce s okolními Místními skupinami, zejména pak s MS v Rychvaldu a Věřňovicích. Díky ní se členové PZKO mohli loni zúčastnit několika společných akcí. Letos tomu nebude jinak.  

Maria Sztwiertnia

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.