NÁVSÍ / Shrnutí loňského roku a zhodnocení práce nového výboru Místní Skupiny Polského kulturně-osvětového svazu bylo na programu výroční schůze MS PZKO Návsí, která se konala 11. března v tamním Domě PZKO. Schůzi vedl nový předseda skupiny Władysław Heczko.

V rámci programu zazpíval pod taktovkou Alexandry Zeman Ženský sbor Melodie, který v MS působí. Dále se předvedl dětský Komorní sbor Melodyjki, který funguje rok, a jehož účelem je příprava mladých sboristek k vystupování v ženském sboru.

 

Místní skupina PZKO Návsí má 250 členů, a fungují v ní tři kluby – Klub  žen, Klub seniorů a Klub mladých. Členové skupiny pro její dobro věnují nemálo ze svého volného času. – Musím poděkovat všem, kteří se loni podíleli na přípravách a účastí na Gorolskim Święcie, věnovali jste tomu 800 hodin – podotkl předseda.

Přání ke krásným 90 narozeninám se od všech účastníků schůze dostalo dlouholetému členovi výboru MS Stanisławu Łupińskemu. Pánové rovněž nezapomněli o přítomných dámách, kterým v rámci nedávného svátku věnovali kytičku.

Více podrobností přineseme v březnovém čísle „Zwrotu“

wiek

Štítky: , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.