KARVINÁ / Hosty Diskuzního klubu Střediska polské literatury Regionální knihovny v Karviné byly tentokrát profesorka Krystyna Heska-Kwaśniewicz a Lucyna Sadzikowska. Akce se konala 6. března a byla věnována Gustawu Morcinkovi.  

Hosty klubu přivítala nová ředitelka Střediska polské literatury Barbara Kołatek. Připomněla, že letos Karviná slaví 750 let a rozhovor o tvorbě Gustawa Morcinka k těmto oslavám zcela určitě patří. O tvorbu Morcinka se vědecky již po mnoho let zajímá profesorka Krystyna Heska-Kwaśniewicz a její doktorandka Lucyna Sadzikowska, která je autorkou publikace Szukanie kluczy. O literaturze poobozowej Gustawa Morcinka”.

– Morcinek je fascinujícím autorem, který doposud je objeven jen zčásti – zdůraznila profesorka. Dále pak spolu se svou studentkou popsaly typické rysy jeho tvorby. Svůj názor na tvorbu Morcinka a i na něho samotného vyslovili i někteří diváci, kteří se s Morcinkem setkali osobně.

CR/tnj

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.