Nevíte kam o víkendu? Máme pro vás několik návrhů:

1. Premiéra filmu o Zaolší

Dokumentární film „ Zaolzie – fenomen Z” bude mít premiéru v pátek v 18 hodin v kině Central v Českém Těšíně. Následující den se bude film promítat v Domě PZKO v Milíkově (pouze pro zvané). Po oba dva dny bude možné koupit DVD film.

2. „Tożsamość dwóch pokoleń Zaolzian”

V pátek zveme do Literárního salónu Regionální knihovny Karviná-Fryštát. Autorka Magdalena Ćmiel uvede svou knihu o identitě dvou generací obyvatel Těšínského Slezska. Začátek v 17 hodin.

3. Euroregionální jarmark

Přijďte se v sobotu podívat do Dolní Lomné. Od 11 hod. se bude u Lomňanského muzea konat podzimní jarmark. Připraven je bohatý program: trh domácích zvířat, dražba prasete, závody formanů, regionální jídla a potraviny, hudební vystoupení, ukázky dobových řemesel.

4. 70 let PZKO

Místní skupina PZKO Czeski Cieszyn – Osiedle zve v sobotu do KS Střelnice na oslavy výročí 70 let od vzniku PZKO. Na programu od 17 hodin budou mj hudební vystoupení členů rodiny Molinů a skupina TA Grupa.

5. Jubilejní odpoledne

70 let PZKO budou tentýž den oslavovat i Poláci v Havířově-Bludovicích. Místní skupina PZKO zve v sobotu do Domu PZKO, program začne v 15.30.

6. Běh na Čantoryji

Kdo si chce pořádně zaběhat, ať se v sobotu od 9.15 staví v lyžařské chatě v Nýdku „Góra“ pod skokanskými můstky. Odtud totiž vystartuje 30. ročník „Běhu na Čantoryji“. Start hlavní kategorie v 9.45 hodin.

7. Nýdecký krmáš

Obec Nýdek zve v neděli na tradiční krmáš. Od 11 hodin v centru obce na návštěvníky čekat tradiční pouť a stánky.

8. Setkání s Robertem Fulghumem

Spisovatel Robert Fulghum přijede v sobotu do Jablunkova. Setkání s autorem se bude konat od 16 hodin v sále radnice, autor zde uvede svou novou knihu a těšit se můžete i na divadelní představení z knihy „Co jsem to proboha udělal“. Na akci proběhne diskuse se spisovatelem, prodej knih a autogramiáda.

9. Cyklistický výlet po Zaolší

Turistický cyklistický klub „Ondraszek“ zve v neděli na výlet na kolech „Niespodzianka Roztrzapka”. Sraz v 9 hodin na náměstí v Cieszyně. Cesta povede přes Český Těšín, Ropici, Střítež, Smilovice, Komorní Lhotku a Hnojník a zpět (cca 50 km).

10. Memoriál Wandy Delong

Místní skupina PZKO Mistřovice zve v neděli na Memoriál Wandy Delong. Bude to již 41. v pořadí  přespolní běh k uctění památky této členky „harcerzu” a partyzánky. Začátek v 9.00 hod. u budovy bývalé polské školy.

 

 

(pe)

 

 

Štítky: , , , , , , , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test