Vybrali jsme pro Vás pár tipů, kam vyrazit o víkendu. Už od pátku vás čeká řada zajímavých akcí.

1. Poklady z těšínské truhly

Zahájení mezinárodního projektu „Poklady z těšínské truhly“ se uskuteční v pátek. Od pátku do neděle se milovníci tradic, lidového umění a společných setkání můžou těšit např. na těšínský jarmark řemesel, soutěž o těšínský jablečný štrúdl, maraton „czytómy po naszymu” a další akce.

2. Koncert komorního orchestru Bohdana Warchala

V páteční večer zveme do kostela Božího Těla v Jablunkově na koncert, během kterého  se představí Slovenský komorní orchestr Bohdana Warchala. Koncert se uskuteční v rámci Svatováclavského hudebního festivalu. Začátek v 18 hodin.

3. Česko-polský diskusní salon

Jerzy Pustelnik a Marian Siedlaczek budou v pátek v kavárně Avion diskutovat o dvou vášních svého života: fotografii a jazzu.Setkání v rámci cyklu Bez stereotypů. Češi a Poláci o sobě navzájem pořádá Městská Knihovna Český Těšín. Začátek v 17 hodin.

4. Fedrování s folklorem

Obec Horní Suchá pořádá devátý ročník přehlídky folklórních souborů z České republiky i zahraničí. V sobotu od 17 hodin v dělnickém Domě vystoupí Olza, Suszanie, Šmykna, Železiar a další soubory a kapele.

5. Týden pro seniory

Cieszyn zve na týden plný akcí a aktivit nejen pro seniory. Zahájení akce Nadolziańskie senioralia se bude konat v pátek. Během následujících dnů jsou pro seniory a rodiny připravená mj tématická setkání, přednášky, exkurze a další akce.

6. Výročí PZKO v Milíkově

30 let od dokončení Domu PZKO a 70 let působení PZKO budou v sobotu slavit Poláci v Milíkově-Pasekách. V Domě PZKO od 14.00 hodin vystoupí děti z polských škol v Milíkově a Košařiskách, vystoupí také pěvecky sbor Melodia.

7. Výročí PZKO v Bystřici

Na oslavy výročí 70 let od vzniku PZKO zve v sobotu i Místní skupina PZKO v Bystřici. Na programu akce budou mj. prezentace fotografií a filmů dokumentujících působení místních Poláků již od meziválečného období a vystoupení folklorních souborů a kapel.

8. Koncert Srdce Evropy

V neděli rozezní náměstí Svobody v Třinci benefiční koncert Srdce Evropy. Výtěžek z letošního ročníku koncertu podpoří Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých v Třinci, část peněz poputuje na obnovu kostela v Gutech. V programu, který odstartuje ve 14 hodin, vystoupí Michal Nesvadba, Pavel Callta, Radek Žalud a Michal Hrůza.

9. Karvinské varhany

V neděli zveme na poslední koncert v rámci 13. ročníku Festivalu varhanní hudby Karvinské varhany. V karvinském Kostele povýšení sv. Kříže vystoupí Dou Waves (Daniel Stickan – varhany, Steinmetz – saxofon).

(pe)

Štítky: , , , , , , , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.