KARVINÁ / I když je karvinský Jazykový tábor již minulostí, děti zajisté budou na něj ještě dlouho vzpomínat. Tábor se konal v MS PZKO v Karviné-Ráji.

Účastníci svou znalost polského jazyka upevňovali během her a zábav, ale i při pečení báboviček. Dům PZKO má velkou zahradu, děti si proto mohly dopřát sportovní aktivity pod širým nebem, například zahrát si fotbal nebo badminton. Na památku si pak vytvořily přání z balení po čaji anebo obrázek z písku.

Během vzdělávacích činností si nejenom zopakovaly názvy polských měst, řek a hor, hledaly je i na mapě. Jelikož skoro po celý týden bylo slunečno, účastníci táboru se také nejednou vydali na procházku podél řeky Olzy nebo do karvinského parku.

Ve čtvrtek se táborníci se rozjeli na výlet do Českého Těšína, kde spolu s českotěšínskými účastníky táboru shlédli film Bardzo fajny gigant. Další zastávkou byl Těšín, kde navštívili Těšínské Benátky, Studnu tří bratří, těšínský rynek, a na závěr pak rotundu a Piastovskou věž.

I když v pátek počasí nepřálo, děti se nenudily. Den strávily v Regionální knihovně v Karviné, kde v průvodcích a dalších knížkách hledaly zajímavosti Polska. Odměnou za knihovnické dobrodružství jim byla pizza, která přišla opravdu vhod, neboť poslední společnou táborovou aktivitou bylo plávání v bazénu.

Dá se říct, že dětem se na táboru líbilo, ptaly se totiž, zda může být delší, a zda se bude konat i příští rok. Měl by. Iniciativa Sdružení polské mládeže v ČR totiž stojí zato.

Ksenia Stuchlik, vedoucí karvinské skupiny/tnj

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.