Čtěte nás! Každý den nové informace!

Nevíte, kam o víkendu? Máme pro vás několik zajímavých tipů:

1. Svátek tří bratří

Od pátku do neděle v Cieszyně a Českém Těšíně bude probíhat XXVII Svátek tří bratří. Můžete se těšit na bohatý program: koncerty, výstavy, soutěže, sportovní akce, atrakce pro děti a mnoho dalších. Na náměstí v Cieszyně vystoupí hvězdy polské hudební scény: Agnieszka Chylińska, Krzysztof Krawczyk, skupina Coma a další, do Českého Těšína přijedou Ewa Farna, Michal Hrůza, skupiny Jelen, Atmo music.

2. Noc kostelů

Noční prohlídky kostelů, kaplí a modliteben přinese letošní Noc kostelů. V pátek večer a v noci mohou lidé navštívit desítky kostelů různých církví, ve kterých se budou konat koncerty, prohlídky či představení. V Moravskoslezském kraji otevřené budou třeba kostely v Ostravě, Návsí, Jablunkově, Frýdku-Místku či Dětmarovicích.

3. Literární Hyde Park

Kavárna-čítárna Avion zve v pátek na Literární Hyde Park – veřejné čtení z nevšedních knih, které pro vás vybrali jejich milovníci. Podělte se o své čtenářské zážitky s ostatními a představte knihu, která Vás v poslední době nejvíce zaujala. Na své vystoupení máte 10-15 minut.

4. Repliky oděvů první republiky

V pátek v orlovské výstavní síni začne nová výstava. Věnovaná bude módě první republiky. Slavnostní zahájení v pátek v 10 hod. Výstava předvede dámské, pánské i dětské oděvy z 30. let 20. století. Seznámí s přípravou střihů, ukáže oděvní materiály, tehdejší módní časopisy a doplňky oděvů. Nabídne i možnost vyzkoušet si dobové oděvy.

5. Dny Karviné

Pátek až neděle budou v Karviné patřit oslavám. Oslavy 749. narozenin města začnou v pátek v 15 hodin na Masarykově náměstí a kromě něj se postupně rozezvučí i letní kino, areál Lodičky a v sobotu pak i Oáza, dětský koutek a na hlavní nádraží dorazí veselý vláček.

6. Den rodiny z Juventusem

Na odpoledne plné her a soutěži zve v pátek Středisko volného času Juventus Karivna. V rámci Dne rodiny s Juventusem v Univerzitním Parku na účastníky čekají hry, soutěže a další atrakce pro děti. Začátek v 15 hodin.

7. Vinný festival

V sobotu doporučujeme výlet do Čadce na Vinný festival v hotelu Husarík. Vína zde budou vystavovat vinaři ze Slovenska, Česka a Polska, bude probíhat ochutnávka a vyhodnocení.
Dále se můžete těšit na ukázku řemesel,
ochutnávku regionálních pokrmů, hudební a taneční vystoupení, soutěže pro děti.

8. Industriáda

Přijďte v sobotu do Cieszyna a zúčástněte se dalšího ročníku industriády – putování po stopách technických památek. Poprvé se na seznamu zajímavých míst, které můžete během akce navštívit v Těšíně, objeví Zámecký pivovar v Cieszyně. Návštěvníci budu jako obvykle vítání i v Muzeum tisku.

9. Prolínání kultur

V neděli od 10 hod. proběhne na Masarykově náměstí v Karviné festival národnostních menšin nazvaný Prolínání kultur. Vystoupí české, polské, romské, vietnamské, řecké, židovské a maďarské soubory. Akci bude doplňovat prodej typických národních gastronomických specialit.

10Vaječina na zahradě

Krásny víkend před námi – samozřejmě na zahradách spolků se bude smažit vaječina! V pátek na tradiční akci zve Místní Skupina PZKO Łyżbice -Wieś. Vaječina se bude smažit na zahradě polské školy ve Vendryni. V sobotu si přijďte pochutnat do Českého Těšína-Mostů – vaječina se bude smažit od 16 hodin na zahradě Domu PZKO. V neděli na obdobnou akci zvou do svých Domů PZKO Místní skupiny PZKO Gródek a Milików-Pasieki.

(pe)

Štítky: , , , , , , , , , ,

Komentáře

Čtěte také


Po stopách vislanské moderny
Srpen052020

Po stopách vislanské moderny

V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu
Srpen022020

V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu
Červenec312020

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty
Červenec302020

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty

10 tipů na víkend
Červenec302020

10 tipů na víkend

Na Kozubové se konala tradiční pouť
Červenec272020

Na Kozubové se konala tradiční pouť

Na pouť na Kozubové jednou z několika turistických tras
Červenec252020

Na pouť na Kozubové jednou z několika turistických tras

Výstava starých pohlednic Visly probíhá v plenéru
Červenec222020

Výstava starých pohlednic Visly probíhá v plenéru


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Website Security Test