HAVÍŘOV-SUCHÁ / V komorním složení a v „papučích” na nohou proběhla v sobotu 18. února večer zábava v Domě PZKO v Havířově-Suché. Již tradičně posledních 14 let zde členové Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu v ČR (MK PZKO) pořádají výroční „papučový bál”.

„Naše skupina stárne. Chybí u nás klub mládeže i polskojazyčná škola. Nejmladší členové místní skupiny se sdružují v tzv. Klubu středního věku. Podoba papučového bálu, který tradičně pořádáme už 14 let, má i v našem komorním složení velký úspěch,” řekl našemu portálu místopředseda MK PZKO Zbigniew Słowik a zároveň zavzpomínal na léta, kdy se bály pořádaly s větším rozmachem než dnes, ve větším sále místního Kulturního domu, především proto, že do malého sálu Domu PZKO by se všichni tehdejší hosté nevlezli.

„Letos na bál dorazilo zhruba čtyřicet účastníků. Kdysi se jich přicházelo bavit až šedesát, ale to už tady bývalo maličko těsno.”

Nejprve všichni přítomní zhlédli uměleckou část programu v podání Damiana a Amelky Kożusznikových. Starší ze sourozenecké dvojice, Damian, nejprve bavil publikum vyprávěním vtipů a parodií kouzelnického vystoupení. Jeho sestra poté předvedla své umění v podobě mažoretního vystoupení.

Taneční zábavu zahájila slavnostní polonéza. V nevelkém sále Domu PZKO sice nebylo mnoho místa, ale jakmile se po skončení úvodní polonézy jednotlivé taneční dvojice vydaly na parket, všichni se skvěle bavili. K tanci již tradičně hrálo známé a v Havířově-Suché velmi oblíbené hudební Duo Ru-Mi.

(indi)

Překlad: Pygmalion

Štítky: , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.