V pátek 24. 2. od 19.00 představí básnířka, překladatelka a spisovatelka Renata Puzlacher-Buchtová svou knihu V kavárně Avion, která není. Ta se v loňském roce dočkala českého překladu. Jejími hosty budou třinečtí rodáci – zpěvačka a violoncellistka Dorota Barová a režisér a spisovatel Radovan Lipus. 

Tvůrčí i osobní život Renaty Putzlacher-Buchtové spojený především s Českým Těšínem a Brnem. Organizátor večera, Jan Delong z Knihovny Třinec, je přesvědčený, že půjde o inspirativní zážitek také pro třinecké publikum: “Vážím si toho, že se Renata Putzlacher-Buchtová zapojila do našeho projektu. Považuji ji za jednu z předních osobností kulturního a společenského života nejen tohoto regionu. Kniha V kavárně Avion, která není je toho důkazem. Je to osobní výpověď o tom, jak dokáže být místo a prostor, ve kterém vyrůstáme a žijeme, plný výzev a příležitostí, které se mohou zhmotnit v něco tak podstatného a důležitého, jako je těšínská literární kavárna Avion.”

Radovan Lipus je známý díky spolupráci s architektem Davidem Vávrou na televizních pořadech Šumná města a Šumné stopy. Je také významným českým divadelním režisérem. S Renatou Putzlacher-Buchtovou spolupracoval na několika projektech, tím posledním bylo divadelní představení HRA-NIC-e.

Hudebním hostem bude také rodačka z Třince, Dorota Barová. Zpívající violoncellistka je známá především díky duu Tara Fuki, se kterým získala několik hudebních ocenění. V současné době paralelně s Tara Fuki vystupuje s kapelami: Vertigo, Kuzmich Orchestra, DoMa Ensemble a dalšími. Je členkou doprovodné kapely Anety Langerové.

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test