STANISLAVICE / Již tradičně se po léta vždy na konci roku setkávají členové Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu (PZKO) ve Stanislavicích na slavnostním večeru u příležitosti vánočních a novoročních svátků. Nejinak tomu bylo i v právě uplynulém roce, přestože termín 30. prosince by spíše naznačoval silvestrovskou zábavu.

V Polském domě im. Żwirki i Wigury v Kostelci nejprve přivítal všechny přítomné „konferenciér“ celého večera Czesław Glac a oznámil, co bude součástí následujícího programu. Zároveň slíbil, že zcela jistě nikdo nebude litovat toho, že se setkání zúčastnil.

Zárukou dobré zábavy mělo být především vystoupení kapely „Niezapominajki”, která svůj repertoár přizpůsobila duchu celé akce a na úvod se představila s pásmem koled a vánočních písní, které měly všem hostům prodloužit vánoční atmosféru.

Po bohaté „sváteční tabuli”, kterou připravili mistryně a mistři kuchaři z řad členů místní skupiny, ovládly pódium pro změnu populární hity, které si společně s kapelou vášnivě prozpěvoval celý sál. O tom, že takovýto druh zábavy se všem líbil, svědčil opakovaný bouřlivý potlesk vestoje.

Rozdávání dárků a několikrát opakované novoroční přípitky, které doprovázela vzájemná přání, završily vskutku povedený večer, který se stal jistou tečkou za celoročními aktivitami místní skupiny.

Právě shrnutí a zhodnocení činnosti skupiny se stane námětem valné schůze, která se uskuteční na přelomu ledna a února, ale již nyní si můžeme dovolit tvrdit, že i tato poslední akce minulého roku přispěla k dalšímu utužení místní členské základny PZKO ve Stanislavicích.

Bronisław Postuwka

Překlad: Pygmalion

Štítky: , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.