BOHUMÍN-SKŘEČOŇ / Ve středu 28. prosince se ve skřečoňském Domě PZKO konala tradiční sváteční setkání, na kterém se hosté s menším předstihem rozloučili z rokem 2016 a přivítali rok 2017.Setkání pořádala místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu v Bohumíně-Skřečoni.

Na programu bylo vystoupení smíšeného sboru Hasło, který pod taktovkou Ireny Szeliga zazpíval několik koled. Před tradičním oplatkem předseda skupiny Bogusław Czapek poděkoval všem aktivistům za pomoc při pořádání akcí a starost o Dům PZKO. Pak předal Edwinu Popkovi, který se v důchodu vrátil na rodnou zem, legitimaci člena PZKO.

I tentokrát na sváteční setkání byli pozvání jubilanti místní skupiny, kteří kromě přání dostali také drobné upomínky. Nejstarší jubilantkou byla 85letá Zofia Porwolik. Gratulovalo se rovněž manželům Marielli a Stanisławovi Górniokom, kteří před Silvestrem 2016 slaví 55. výročí svatby.

Pro všechny jubilanty vystoupil jako host Zespół Pieśni i Ruchu Nieskoordynowanego Niezapominajki. V úvodu organizační vedoucí Henryk Kiedroń připomněl historii souboru. Dnes osmičlenný soubor působí v Havířově-Suché a vystupuje zejména na školních radovánkách, zahradních slavnostech, jubileích a schůzích, také na soukromých akcích.

Pro vystoupení ve Skřečoni si soubor, který vede Bronisław Podleśny, připravil tematický repertoár – koledy a známe písničky. Účastníci setkání odměnili vystoupení hlasitým potleskem.

DG/tnj

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.