E-mail: info@zwrot.cz

Víkend proběhne určitě ve znamení blížících se svátku. Podívejte se na naše tipy, kde všude můžete prožít vánoční atmosféru.

1.Třinecké adventní podvečery

Přijďte si zpříjemnit čekání na Vánoce a ochutnejte svařené víno a regionální speciality, při tom si poslehněte skvělou hudbu. Do 22. prosince každý podvečer od 18 hod. na Náměstí Svobody budou hrát třeba pěvecký sbor Hutnik, Lake Malawi, Noemiracles…

2. Koledování na náměstí

Na společné zpívání koled u vánočního stromu na náměstí v Českém Těšíně zvou Místní skupiny PZKO Czeski Cieszyn-Osiedle a Czeski Cieszyn – Centrum a komorní pěvecká skupina TA GRUPA. V pátek od 16. hod náměstí rozezní hlavně polské koledy.

3. Hudební salon

Kavárna a čítárna Avion zve v pátek na koncert v rámci Hudebního salonu.Vokálně-kytarové duo původem z Těšína tentokrát předvede svůj vánoční repertoár. Dagmara Dorda vlastní vysoce emotivní hlas, kterým se pokusí posluchače v tomto zvláštním, vánočním období okouzlit za kytarového doprovodu Michała Kasztury. Začátek v 17. hod.

4. Regionální kalendáře

Přijďte v pátek do Těšínské knihovny v Cieszyně (Książnica Cieszyńska), budete si moct prohlédnout čí koupit některý z regionálních kalendářů na rok 2017. Od 17. hod se tady uskuteční prezentace věnovaná regionálním kalendářům, zúčastní se redaktoři rekordního počtu devíti vydavatelství. K dostání budou třeba Kalendarz Śląski, Kalendarz Ustroński, Ewangelicki, Beskidzki nebo Cieszyński.

5. Navrhni vánoce

Poslední adventní neděli se můžete přijít podívat do Těšína na hrad. Od 11. hodin se tady bude konat akce Navrhni vánoce. Na programu budou společné pečení těšínského cukroví, šití kaprů, výstavy z vánoční tématikou, jarmark a také vyhodnocení soutěže o nejlepší cukroví.

6.Vánoční jarmark

Vánoční atmosféru si můžete vychutnat i v Jablunkově.V neděli od 9 hod. na Marianském náměstí se můžete těšit na bohaté občerstvení, vánoční atmosféru a pestrý program. Vystoupí soubor Rozmarynek, kapely Lipka a Nowina, pěvecky sbor Gorol a další, nebudou chybět i účinkující z Polska.

7. Vánoční koncert

Na Vánoční koncert zve v neděli do evangelického kostela farnost Návsí. Od 16 hod. vystoupí ženský sbor Melodia z Místní skupiny PZKO v Návsí a také jeho host – pěvecký sbor Permoník z Karviné.

8. Adventní koncert

V katolickém kostele v Bukovci zazní v neděli od 14.30 hodin Adventní koncert. Vystoupí: Schola Bukovec, kapela Lipka, Beata Kantorová (sólový zpěv) a Martin Krnáč (sólo na harmoniku). Výtěžek z koncertu bude věnován Charitě Jablunkov.

9. Živý Betlém

Přijďte se v neděli podívat na živý betlém v Mostech u Jablunkova. U dřevěnky na Fojtství bude k vidění  od 14 hod. živá Svatá rodina, živá zvířata, Gorole zahrají koledy a pochutnáte si na pečených kaštanech či svařeném vínu.

(pe)

Štítky: , , , , , ,

Komentáře


Čtěte také


10 tipů na víkend
Listopad242022

10 tipů na víkend

Vánoční trhy v Polsku. Kam můžete vyrazit?
Listopad222022

Vánoční trhy v Polsku. Kam můžete vyrazit?

Sezóna vánočních trhů začala! Vánoční dílny ve Vendryni
Listopad212022

Sezóna vánočních trhů začala! Vánoční dílny ve Vendryni

V Rzeszowě se koná konference o folklorních festivalech. „Suszanie“ vystoupí jako host
Listopad182022

V Rzeszowě se koná konference o folklorních festivalech. „Suszanie“ vystoupí jako host

10 tipů na víkend
Listopad172022

10 tipů na víkend

Prezident Duda: V tuto chvíli nemáme přesvědčivé důkazy o tom, kdo raketu vypálil
Listopad162022

Prezident Duda: V tuto chvíli nemáme přesvědčivé důkazy o tom, kdo raketu vypálil

Premiér Morawiecki svolává výbor pro národní bezpečnost a obranu
Listopad152022

Premiér Morawiecki svolává výbor pro národní bezpečnost a obranu

Zemřel Jerzy Kronhold
Listopad142022

Zemřel Jerzy Kronhold

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.