Čtěte nás! Každý den nové informace!

NEBORY / Krásný koncert dopřáli posluchačům členové třineckého sboru Zgoda u příležitosti jubilea 30. let působení sboru.

Koncert se konal v sobotu, bohužel se jednalo o jeden z posledních koncertů tohoto sboru vůbec. Nicméně i přesto, že sbor pomalu končí své působení, na „narozeninovém“ koncertu sboristé zpívali, co jim síly stačily. Publikum, které do posledního místa zaplnilo sál v restauraci Sojka, kde se koncert konal, bylo s jejich výkonem nad míru spokojeno.

Na jubilejní koncert přišli nejenom přátelé a členové rodin, ale rovněž i zástupci spřátelených sborů, například Lira, Hutnik, Godulan Ropica, Lutnia či členové z okolních Místních skupin PZKO a zástupci samosprávy. Kromě Zgody zazpíval sólista operetky Jan Maria Dyga z Polska, sopranistka Danuta Widuch-Jagielska z Gliwického hudebního divadla, a také mužský sbor Gorol z Jablunkova.

– Náš sbor funguje v rámci Místních skupin PZKO Kanada, Nebory a Podlesí. A právě tyto tři skupiny se před třiceti léty rozhodly, že je na čase znovu aktivovat pěveckou činnost, a šly do toho společně. Proto i název našeho sboru – Zgoda – zavzpomínala na začátky sboru Michaela Raszka, která koncert provázela slovem.

Slova díků a uznání patřily dirigentce sboru Ireně Małysz, a to nejenom za třicet let práce se sborem, ale i u příležitosti získání před týdnem Mezinárodní ceny Moniuszki, kterou uděluje prezident města Katovice.

Smíšený sbor Zgoda na svém jubilejním koncertu předvedl pestrý repertoár – od lidových písní, přes písně vlastenecké, národní po duchovní. Speciálně pro dirigentu Irenu Małysz sboristé zazpívali svoji oblíbenou píseň Wy beskidzki grónie.

– Dnešní koncert je jedním z našich posledních koncertů – sdělil předseda sboru Roman Szczuka. – Chtěli bychom ještě připravit dva koncerty: adventní v evangelickém kostele a štědrovečerní v katolickém kostele. Možná ještě uspořádáme nějaké menší vystoupení. Tak či onak, ještě nějakou dobu se budeme setkávat v klubu PZKO na Kanadě – dodal.
(pe/tnj)

Štítky: , , , ,

Komentáře


Čtěte také


Nové představení polské scény online
Leden202021

Nové představení polské scény online

Děti ve Vendryni připravily plakát s přáním pro školu, která slaví 115 let
Leden092021

Děti ve Vendryni připravily plakát s přáním pro školu, která slaví 115 let

Úspěch žáků z polských škol v jazykové a kreativní soutěží
Leden092021

Úspěch žáků z polských škol v jazykové a kreativní soutěží

Smíšený sbor „Dźwięk“ vás zve ke společnému koledování
Leden082021

Smíšený sbor „Dźwięk“ vás zve ke společnému koledování

Ve filmu o Hadynovi si zahráli také žáci z polské školy v Bystřici
Leden072021

Ve filmu o Hadynovi si zahráli také žáci z polské školy v Bystřici

Lze Zjazd Gwiaździsty uspořádat on-line?
Leden062021

Lze Zjazd Gwiaździsty uspořádat on-line?

Narození Ježíše Krista v sakrálním umění
Leden062021

Narození Ježíše Krista v sakrálním umění

Vlaky do Visly pojedou již v neděli
Leden032021

Vlaky do Visly pojedou již v neděli


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Website Security Test