Čtěte nás! Každý den nové informace!

NEBORY / Krásný koncert dopřáli posluchačům členové třineckého sboru Zgoda u příležitosti jubilea 30. let působení sboru.

Koncert se konal v sobotu, bohužel se jednalo o jeden z posledních koncertů tohoto sboru vůbec. Nicméně i přesto, že sbor pomalu končí své působení, na „narozeninovém“ koncertu sboristé zpívali, co jim síly stačily. Publikum, které do posledního místa zaplnilo sál v restauraci Sojka, kde se koncert konal, bylo s jejich výkonem nad míru spokojeno.

Na jubilejní koncert přišli nejenom přátelé a členové rodin, ale rovněž i zástupci spřátelených sborů, například Lira, Hutnik, Godulan Ropica, Lutnia či členové z okolních Místních skupin PZKO a zástupci samosprávy. Kromě Zgody zazpíval sólista operetky Jan Maria Dyga z Polska, sopranistka Danuta Widuch-Jagielska z Gliwického hudebního divadla, a také mužský sbor Gorol z Jablunkova.

– Náš sbor funguje v rámci Místních skupin PZKO Kanada, Nebory a Podlesí. A právě tyto tři skupiny se před třiceti léty rozhodly, že je na čase znovu aktivovat pěveckou činnost, a šly do toho společně. Proto i název našeho sboru – Zgoda – zavzpomínala na začátky sboru Michaela Raszka, která koncert provázela slovem.

Slova díků a uznání patřily dirigentce sboru Ireně Małysz, a to nejenom za třicet let práce se sborem, ale i u příležitosti získání před týdnem Mezinárodní ceny Moniuszki, kterou uděluje prezident města Katovice.

Smíšený sbor Zgoda na svém jubilejním koncertu předvedl pestrý repertoár – od lidových písní, přes písně vlastenecké, národní po duchovní. Speciálně pro dirigentu Irenu Małysz sboristé zazpívali svoji oblíbenou píseň Wy beskidzki grónie.

– Dnešní koncert je jedním z našich posledních koncertů – sdělil předseda sboru Roman Szczuka. – Chtěli bychom ještě připravit dva koncerty: adventní v evangelickém kostele a štědrovečerní v katolickém kostele. Možná ještě uspořádáme nějaké menší vystoupení. Tak či onak, ještě nějakou dobu se budeme setkávat v klubu PZKO na Kanadě – dodal.
(pe/tnj)

Štítky: , , , ,

Komentáře

Čtěte také


V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu
Srpen022020

V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu
Červenec312020

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty
Červenec302020

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty

10 tipů na víkend
Červenec302020

10 tipů na víkend

Na Kozubové se konala tradiční pouť
Červenec272020

Na Kozubové se konala tradiční pouť

Na pouť na Kozubové jednou z několika turistických tras
Červenec252020

Na pouť na Kozubové jednou z několika turistických tras

Výstava starých pohlednic Visly probíhá v plenéru
Červenec222020

Výstava starých pohlednic Visly probíhá v plenéru

Na Kozubovou přes Kamenitý
Červenec182020

Na Kozubovou přes Kamenitý


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test