ČESKÝ TĚŠÍN / Setkání zástupců pěveckých sborů, dirigentů a předsedů s učiteli hudební výchovy ve školách v regionu se bude konat ve středu 12. října v 16 hod. se konferenčním sále Hlavního výboru PZKO na ul. Střelniční. Na diskuzi zve předseda Hudebně-sborová sekce HV PZKO (Sekcja Śpiewaczo-Muzycznej ZG PZKO) Tomasz Piwko.

Na programu je popis současné kondice sborů a pěveckých sdružení na Zaolší. Bude zvažována i anketa „Co je mým cílem, když se účastním každotýdenních zkoušek sboru“, a také možnost vzniku Reprezentačního sboru Polského Kulturně-Osvětového svazu. Diskutovat se bude i o nápadech na slavnosti, které se budou konat příští rok u příležitosti získání nezávislosti Polska.

Samozřejmě mezi tématy diskuze nebude chybět i ten týkající se možností získávání mladých sboristů a role učitele v tomto procesu. Tomasz Piwko ve svém dopise pro základní školy mj. zdůraznil: „Kondice naši sborů není nejlepší. Důvodem nejsou pouze stárnoucí sboristé, ale i to, že jaksi všichni stárneme mentálně. Pro mladé nejsme žádnou perspektivní nabídkou, pokud nenabídneme něco, co bude mít z jejich úhlu pohledu perspektivy. Snažme se proto něco udělat.“

Štítky: , , , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test