OLDŘICHOVICE / Sobotní odpoledne probíhalo v Oldřichovicích ve znamení dožínek.  Na Fojtství přicházeli nejenom místní, ale i lidé ze širokého okolí.   

Jako první v dožínkovém průvodu v Oldřichovicích jede vždy traktor a dřevěný vůz na seno. Ten je pak obrovskou atrakcí pro dětí, které se na něm během odpoledne vozí.

Toto nebyla jediná atrakce, kterou pořadatelé připravili pro dětí. Ty mohly skákat na trampolíně, jezdit na poníkovi. Obrovský zájem byl i o nejrůznější lezecké stěny a překážky.

Samozřejmě nejdůležitější toho dne byl dožínkový obřad, který už tradičně vedl folklorní soubor Oldrzychowice. Letos byli hospodáři dožínek Roman Samiec se svou ženou Urszulou. – Jsou členy našeho folklorního souboru – řekl Henryk Szlaur, předseda MS PZKO Oldrzychowice.

Také kulturní program byl letos velmi zajímavý. Kromě místních souborů Młode Oldrzychowic a Małe Oldrzychowice, zatančil i soubor Slezan, který loni slavil 60 let. Diváci mohli také obdivovat soubor Trzanowice (MS PZKO Trzanowice), který se představil v horalských a těšínských tancích.

Velký zájem vzbudily mažoretky Dračice z Bystřice. Na Fojtství bylo také k vidění lidové řemeslo.

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.