ČESKÝ TĚŠÍN / V neděli 17. prosince se v evangelickém kostele Na Nivách v Českém Těšíně uskutečnil vánoční koncert s názvem „Čas radosti“, který připravil soubor Kamraci z Kamratkami z Havířova Bludovic.

Na koncertě zazněly známé i méně známé lidové koledy z Těšínského Slezska v podání lidové kapely „Kamraci“ a pěvecké skupiny „Kamraci z Kamratkami“. Interiérem kostela se nesly tóny písní jako „Dej Pan Bóg wieczór“, „Ej gody nóm nastały“ nebo „Trzej królowie jadą“.

Speciálně pro tuto příležitost soubor připravil koledy, jejichž záznamy se dochovaly v muzeích. Zazněly také duety a sóla. Repertoár připravil a skupinu vedl Henryk Bilan.

Zazpíval soubor Mali Błędowianie

Koncert svým zpěvem zpříjemnil soubor „Mali Błędowianie“. Publikum, které zaplnilo kostel až po okraj, si vyslechlo také varhanní koncert v podání Marty Wierzgoń. Večerem provázeli Halina Hekera a Zygmunt Grudziński.

Po koncertě farář Marcin Piętak poděkoval účinkujícím za připravený program a jejich upřímné emoce, přečetl úryvek z Písma svatého a vyzval ke společnému zpěvu koledy „Čas radosti“.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.