1. Giuseppe Arcimboldo – portretista Habsburků

  Kdy: pátek 31. března, 18.00
  Kde: Cieszyn

  Café Muzeum zahajuje nový cyklus setkání Spotkanie z obrazem. Přednášku „Giuseppe Arcimboldo, portrecista Habsburgów“ povede Max Kapalski – malíř, řezbář a milovník umění. Vstupné 10 zl.

  2. Neruš, píši báseň

  Kdy: pátek 31. března, 17.00
  Kde: Český Těšín

  Městská knihovna Český Těšín zve do kavárny-čítárny Avion na koncert Neruš, píši báseň. Vystoupí hudebník a publicista Jiří Vondrák a jeho host Aljoša Kudrjacev.

  3. Prezentace v Książnicy cieszyńské

  Kdy: pátek 31. března, 17.00
  Kde: Cieszyn

  Książnica Cieszyńska zve na další z cyklu setkání Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. Bude prezentována přednáška „Na straży rewolucji – Gwardia Narodowa w Cieszynie przez pryzmat archiwaliów zgromadzonych w Książnicy Cieszyńskiej“.

  4. Divadelní premiéra ve Vendryni

  Kdy: sobota 1. dubna, neděle 2. dubna, 17.00
  Kde: Vendryně

  Vendryňský divadelní soubor Jerzego Cieńciały zve do kulturního domu Czytelnia na detektivní komedii Czekoladki v režii Janusze Ondraszka.

  5. Otevření zámecké sezóny

  Kdy: sobota 1. dubna, 10.00-17.00r
  Kde: Karviná

  Zámek Fryštát zve na zahajovací akci k otevření turistické sezóny. Návštěvnici se mohou těšit na volnou adaptaci slavného románu anglického spisovatele Arthura Conana Doylea „Pes baskervillský“. Prohlídky budou začínat v časech: 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00. Rezervace a prodej vstupenek na tel. 596 387 340.

  6. Výstava železničních modelů

  Kdy: sobota 1. dubna, 9.00
  Kde: Ostrava

  Výstava proběhne na pobočce Střediska volného času Ostrava Zábřeh. K vidění bude modulové kolejiště v měřítku 1:120 v délce cca 100m, interaktivní dioráma a kolejiště Intelino smart train. Pro děti bude k dispozici herní dřevěné kolejiště, kvíz, dílny a další doprovodné aktivity. Vítaným zpestřením pak bude možnost pořízení tematické fotky ve fotokoutku, 3D tisk a potisk hrníčků a virtuální realita.

  7. Výstava fotografii Romana Dzika

  Kdy: sobota 1. dubna, 16.00
  Kde: Karviná

  Gospel, blues, swing, jazz, rock, folk, pop můžeme vidět na fotografiích Romana Dzika, které jsou prezentovány v Nezo cafe na Univerzitním náměstí. Vernisáž výstavy proběhne tuto sobotu v 16 hodin. Výstava bude k vidění do 21. května.

  8. Jaro a velikonoce

  kdy: sobota 1. dubna, 14.00
  Kde: Mosty u Jablunkova

  V Domě PZKO bude probíhat tradiční Gorolský den s řemeslem na téma „Jaro a Velikonoce“. Během celého odpoledne si můžete zakoupit nebo sami vyrobit krásnou velikonoční dekoraci – připraveny budou velikonoční dílny a velikonoční jarmark. Od 14 hod. vystoupení dětí místních mateřských škol, v 16.45 Gajdošské trio Benkovi.

  9. Zapomenutá československo-polská válka o Těšínské Slezsko

  Kdy: neděle 2. dubna, 15.00
  Kde: Petrovice u Karviné

  Místní skupina PZKO v Petrovicích u Karviné zve do Domu PZKO na setkání s Danielem Korbelem a Tomášem Ruskem na téma Zapomenutá československo-polská válka o Těšínské Slezsko.

  10. Velikonoční kantáta v Ježišově kostele

  kdy: neděle 2. dubna, 17.00
  kde: Cieszyn

  Evangelicko-augsburský sbor v Cieszyně zve do Ježišova kostela na výjimečný koncert. Poprvé bude v Polsku předvedena Velikonoční kantáta americké skladatelky Sally DeFord v překladu Piotra Sikory „Kim On jest?”. Výstoupí: Wyższobramski Chór Kameralny a Ewangelicki Chór Kościelny z Cieszyna.

  (pe)

   Komentáře   CZYTAJ RÓWNIEŻ   REKLAMA

   REKLAMA
   Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

   www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

   Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
   Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
   Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.