1. Adam Snopek SHOW

Kdy: pátek 17. března, 18.00
Kde: Goleszów

Obec Goleszów zve na nevšední hudební zážitek. V kulturním domě vystoupí Adam Snopek (piano) se svou show. Uslyšíme hity od Bacha po AC/DC.

2. Tribute to Stan Helis

Kdy: 17. března, 20.00
Kde: Český Těšín

Tento hudební večer v Jazz klubu KASS Střelnice bude věnován vzpomínce na hudebníka Stacha Helise, který byl po dlouhá léta členem všech těšínských jazzových seskupení. S formací Jazz Q a Silesian Dixie Band absolvoval angažmá na zaoceánských lodích a projel s nimi Bahamy, Mexiko, Aljašku a Hawaii.

3. Musí na polských hranicích umírat lidé? – setkání s Joannou Sarneckou

Kdy: pátek 17. března, 18.00
Kde: Cieszyn

Świetlica Krytyki Politycznej zve na setkání s kulturní antropoložkou a aktivistkou, která se angažuje v humanitární pomoc na polsko-běloruské hranici. Setkání bude věnováno problematice migrantů z Blízkého východu a Afriky, kteří dorazili na polsko-běloruskou hranici.

4. Po śląsku przez cały rok

Kdy: pátek 17. března, 16.00
Kde: Cieszyn

V restauraci Korbasowy dwór se bude v pátek konat soukromé setkání osob ve slezských krojích. Na programu bude společné posezení a zpívání lidových písníček. Kdo by se chtěl obléct do slezského kroje a přijít na setkání, může rezervovat stůl na tel. číslo +48 33 857 72 7 na heslo „Po śląsku cały rok“ (vdané ženy a vdovy v čepci, muži a chlapci ve slezském kroji aneb v obleku tmavé barvy).

5. Křížovkářská soutěž

Kdy: sobota 18. března, 9.30
Kde: Mosty u Jablunkova

Místní knihovna v Mostech u Jablunkova chystá pro milovníky luštění tradiční křížovkářskou soutěž. V 9.30 začnou luštit děti z českých škol, od 11.30 křížovky pro děti v polském jazyce. Ve 13.30 české křížovky dospělí a mládež od 16 let, od 15.30 křížovky polské od 16 let. Zájemci se mohou hlásit do 16.3. na tel. 558 368 014 nebo na email: knihovna@mostyujablunkova.cz.

6. Lady Pank – MTV Unplugged

Kdy: neděle 19. března, 19.00
Kde: Cieszyn

Legendární polská rocková kapela Lady Pank vyráží na unplugged turné, v rámci kterého budou hrát „bez elektřiny”, v doprovodu jen akustických nástrojů. V sobotu skupina vystoupí v Divadle A. Mickiewicze. Uslyšíme jejich největší hity a písníčky z nového alba.

7. St. Patrick’s day na Skalce

Kdy: sobota 18. března
Kde: Mosty u Jablunkova

Jako již každoročně i letos pořádá horská chata Skalka oblíbený St. Patrick’s day. V nabídce bude speciální pivo, whiskey, pochutnáte si na irské kuchyni a v irských rytmech se můžete pobavit až do pozdních ranních hodin. Hrát bude DJ Hanka.

8. Cieszyn śpiewa na Dzień Kobiet

Kdy: sobota 18. března, 18.00
Kde: Cieszyn

Kulturní dům Dom Narodowy zve na koncert u příležitosti Dne žen. V rámci koncertu z cyklu Cieszyn śpiewa tentokrát uslyšíme nejkrásnější hudební duety nejen na téma láska.

9. Ostravské bleší trhy

Kdy: sobota 18. března, 07.00-12.00
Kde: Ostrava

Na ostravské Černé louce proběhne v sobotu dopoledne sběratelská burza všech sběratelských oborů – starožitnosti, filatelie, pohlednice, mince, odznaky, tel. karty, militaria, staré knihy, fotoaparáty, obrazy, hodiny, hračky, vláčky, autíčka, sklo, porcelán, kuriozity a jiné.

10. Pohádkový kolotoč

Kdy: neděle 19. března, 16.00
Kde: Karviná

V rámci cyklu Pohádkových neděl tentokrát se děti mohou těšit na překvapení. V Městském kulturním domě vystoupí divadelní soubor Harlekýn. Děti si vylosují představení, které se poté bude hrát.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.