1. Vernisáž výstavy Karol Junga. Działacz narodowy, poseł i gospodarz rolny

Kdy: pátek 10. března, 10.00
Kde: Český Těšín

Místní skupina PZKO Czeski Cieszyn-centrum a vnučka Karola Jungi Danuta Řezníčková zvou na výstavu Karol Junga. Działacz narodowy, poseł i gospodarz rolny. Vernisáž proběhne v pátek, výstavu bude možné navštívit do 5 dubna v budově Kongresů Poláku v čase útery-pátek 8.00-15.00.

2. Smejko a Tanculienka  – Poď von!

Kdy: pátek 10. března, 17.00
Kde: Karviná

Městský kulturní dům zve na zbrusu nové představení se Smejkem, Tanculienkou a Huncúlikem s písničkami z jejich posledního filmu Poď von! Nechte se překvapit a přijďte na jedinečné písničkové představení s Huncúlikem a Smejkem a Tanculienkou.

3. Ustroňská divadelní setkání

Kdy: od čtvrtka 9. března do soboty 11. března, 19.00
Kde: Ustroň

V rámci festivalu v Městském kulturním domě Prażakówka uvidíme hry: Żona do adopcji, Pół na pół, Lilka, cud miłości. K vidění bude i výstava malířky Marcely Kubaczky.

4. Piastowski piruet

Kdy: od čtvrtka 9. března do neděle 12. března
Kde: Cieszyn

Od čtvrtka do neděle bude možné fandit mladým krasobruslařům, kteří budou soupeřit v Cieszyně. Na místním zimním stadionu proběhnou Mistrovství mládeže v krasobruslení a celostátní soutěž Piastowski piruet. Volný vstup pro diváky. Podrobnosti na stránce www.sport.cieszyn.pl.

5. Závod ve slalomu O Puchar Beskidu Śląskiego

Kdy: sobota 11. března, 9.00-11.00
Kde: Istebna

Závod je v jistém smyslu pokračováním závodu pro děti polských škol Zjazd Gwiaździsty, jelikož je určen pro dospělé amatéry lyžování – absolventy polských škol a rodiče žáků. Závod proběhne v Istebné na Zlatém grůni.

6. Vzhůru do pravěku

Kdy: sobota 11. března, neděle 12. března, 9.00-15.00
Kde: Chotěbuz

Archeopark Chotěbuz-Podobora nabízí zábavnou vzdělávací hru pro malé i velké. Vydejte se zpátky v čase do doby, kdy lidé žili v jeskyních, vyráběli si první kamenné nástroje nebo začali ochočovat první zvířata.

7. Preiméra v Polské scéně

Kdy: sobota 11. března, 17.30
Kde: Český Těšín

Polská scéna Těšínského divadla zve na premiéru nové hry Miarka za miarkę. Diváci uvidí komedii Williama Shakespeara Něco za něco. Tématy hry jsou láska, spravedlnost a čest. Režie: Bogdan Kokotek.

8. Prohlídka osvětimské expozice a mini muzea

Kdy: sobota 11. března, neděle 12. března, 11.00-14.00
Kde: Goleszów

Obec Goleszów zve o tomto víkendu na bezplatné prohlídky sálu s expozici věnované osvětimským věznům a prohlídky nového mini muzea, kde je umístěn model goleszowské cementárny. Prohlídky budou probíhat v 11.00, 12.00, 13.00 a 14.00 hodin. Rezervace na tel. +48 728 657 251 nebo e-mail goleszow@silesia.travel.

9. Knižní jarmark

Kdy: neděle 12. března, 10.00-15.00
Kde: Hrádek

V Domě PZKO v Hrádku bude možné koupit knihy „za babku“ pro dospělé, děti a mládež, v polštině, češtině, angličtině. Výtěžek z prodaných knih poputuje pro školky v Hrádku.

10. Kwiatek dla Pań

Kdy: neděle 12. března, 16.00
Kde: Albrechtice

Místní skupina PZKO Olbrachcice zve v neděli do Domu PZKO na akci „Kwiatek dla Pań”. V programu vystoupí Zespół Śpiewaczy Ta Grupa pod vedením Joanny Nowické a solista Klemens Słowioczek.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.