1. Benefiční koncert Ampli Fire a Head in the Clouds

Kdy: pátek 3. března, 17.00
Kde: Český Těšín

Studenti polského gymnázia pořádají benefiční koncert na podporu hospice Medica. Kapely Ampli Fire a Head in the Clouds vystoupí v páteční večer v Klubu Dziupla. Vstupné dobrovolné.

2. Povídání o Indii

Kdy: pátek 3. března, 17.00
Kde: Mosty u Jablunkova

V Mostech se bude konat cestovatelská přednáška Povídání o Indii… aneb co jsem viděl, zažil, vyfotil. Se svými dojmy z cest se s posluchači podělí PhDr. Radim Mikulka a to v Místní knihovně v Mostech u Jablunkova. Radim Mikulka je nadšený cestovatel, navštívil už neuvěřitelných 40 států světa. Svým poutavým vyprávěním nám přiblíží právě Indii, své povídání doplní i spoustou materiálů jako například fotografie, tamní peníze, jízdenky a časopisy nebo dokonce oblečení.

3. Mezinárodní Jam session

Kdy: pátek 3. března, 20.00
Kde: Cieszyn

Zámecký pivovar Cieszyn zve na Mezinárodní jam session. Vystoupí hudebníci z Cieszyna a Českého Těšína a hudební hosté, které známe třeba z koncertů v českotěšínském Klubu Dziupla. Volný vstup.

4. Knižní festival Ostrava

Kdy: pátek 3. března , sobota 4. března, 10.00-18.00
Kde: Ostrava

Knižní novinky a to nejzajímavější z knižní produkce na Černé louce představí nakladatelé všech žánrů z celé České republiky. V rámci bohatého doprovodného programu se můžete těšit na tematické besedy a přednášky, autorská čtení, autogramiády, křty nových knih a setkání s nejčtenějšími českými autory; workshopy, tvůrčí dílny a herní zónu; odpočinkovou „chill out“ zónu s kavárnou, soutěže a tematické výstavy.

5. Dny divadla

Kdy: od pátku 3. března do neděle 5. března
Kde: Cieszyn


Divadlo Skene Warszawa je hostem letošních Dnů divadla, které pořádá Divadlo A. Mickiewicze w Cieszyně. Herci z Warszawy předvedou v Cieszyně tři činohry: Najsłodszy owoc (pátek, 18.00), Cudowna terapia (sobota, 18.00), Ławeczka w słońcu (neděle, 18.00).

6. Zjazd Gwiaździsty

Kdy: sobota 4. března, 8.00
Kde: Istebna

Sjezdovky na Zlatém Gruni a běžecké trasy na Kubalonce v Istebné budou po celou sobotu patřit žákům polských škol. Bude se zde konat 49. edice Zjazdu Gwiadzistého, stěžejní sportovní akce polských základních škol. Soupeření závodníků budou moci přihlížet rodiče a ostatní zájemci. Pro přesun ze Zlatého Gruně na Kubalonku a zpět bude zajištěna kyvadlová autobusová doprava.

7. Komentovaná prohlídka univerzity

Kdy: sobota 4. března, 10.00
Kde: Cieszyn

Rádi bychom vás pozvali na třetí exkurzi z cyklu setkání a výletů po Cieszyně „Otevřené dveře“. Tentokrát bude příležitost projít se po Slezské univerzitě, seznámit se s její historií a zjistit, co všechno zde lze studovat, prohlédnout si jednotlivé ateliéry nebo zjistit, jak může místo využít běžný obyvatel Cieszyna. Po prohlídce následuje posezení u kávy a povídání. Sraz v 10 hodin u hlavního vchodu do univerzity.

8. O zaniklé Karvinné 2

Kde: sobota 4. března, 15.00
Kde: Karviná

V karvinském kině Centrum bude opět promítán umělecky laděný dokument o již neexistujícím městě a jeho historii. První část měla premiéru v roce 2019. Unikátní dokumentární snímek Moniky Vodákové-Jaroškové kombinuje hrané pasáže, prezentace fotografií se vzpomínkami pamětníků.

9. Deskohraní

Kdy: sobota 4. března, neděle 5 března, 9.00-16.00
Kde: Chotěbuz

Přijďte si zahrát dávné i moderní deskové hry. Archeopark Chotěbuz-Podobora zve na deskohraní pro děti a dospělé v oba víkendové dny.

10. O princezně, která ráčkovala

Kdy: neděle 5. března, 16.00
Kde: Český Těšín

Veselá hudební pohádka o napravené princezně na motivy známé televizní předlohy je plná humoru i melodických a vtipných písniček. Princezna Karolínka je rozmazlená, rádce je vychytralý a zrádný, a královnu sužuje hypochondrie. To však není nejpodivnější. Všichni ráčkují, protože to princezna považuje za znak urozenosti a vznešenosti. Na představení pro děti zve do KASS Střelnice Divadelní soubor Natálie Venturové.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.