KARVINÁ / V pátek 20. ledna se v karvinském Domě přátelství po tříleté přestávce konal tradiční Polský ples. Akce, kterou pořádala Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu z Karviné, trvala až do samého rána.

Polský ples začal tradičním tanečním vystoupením v podání Souboru písní a tanců Suszanie a polonézou, na kterou plesové hosty pozvali tanečníci ze souboru Suszanie. Letos si soubor připravil dva plesové tance – v prvním z nich hrají hlavní roli Arlekin, Pierrot a Kolombina. Druhé číslo bylo variací na téma známého československého televizního seriálu „Hříšní lidé Města pražského“.

Účastníci se mohli těšit také na vystoupení mladých tanečníků ze skupiny WDS Katowice, kteří představili klasické a latinskoamerické tance.

Čtyři bary a tombola

V hlavním sále hrála k tanci osvědčená kapela Smolaři, v baru pak lidová kapela Partyja. Plesem provázela Mariam Szyja.

Hosté si mohli vybrat ze čtyř barů, které připravily místní skupiny PZKO z Karviné. Mohli si také zakoupit zákusky a jiné drobné občerstvení, pro dámy byly připraveny květiny a pro pány kotiliony.

Na Polském plese se skvěle bavilo více než 300 lidí. Velmi očekávaným bodem programu byla tombola s velmi zajímavými cenami. Hlavní cenou byla televize.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.