ČESKÝ TĚŠÍN / Členové Polského turisticko-sportovního sdružení „Beskid Śląski“ v České republice se v neděli 22. ledna sešli na členské schůzi v KASS “ Střelnice“. Zhodnotili uplynulý – jubilejní – rok. Představili rovněž bohaté plány na letošní rok.

Uplynulý rok byl ve znamení jubilea

Sdružení je administrativně rozděleno do šesti oblastí, které pokrývají území od Bohumína po Jablunkov. V současné době má 529 členů. Aktivisty PTTS těší, že v uplynulém roce 2022 vstoupilo do řad spolku 29 nových členů.

Turistická sekce uspořádala v roce 2022 celkem 80 výletů

Uplynulý rok byl ve znamení výročí. Sdružení vydalo jubilejní publikaci, na Javorovém byl postaven památník ke 100. výročí organizace a v těšínském divadle se konal jubilejní galavečer, na kterém bylo předáno mnoho prestižních medailí a ocenění.

Kromě každoročních pěších, autobusových, úterních a poznávacích zájezdů byl uspořádán několikadenní jubilejní zájezd do východního Polska a série tematických výletů ke stému výročí: Beskydská tisícovka, Beskydské vodopády, Tematické procházky v Cieszyně s průvodcem.

Přes kopce společně s mladými lidmi

Jako mimořádně úspěšný se ukázal nápad PTTS spolupracovat se skauty z oddílu „Černí panteři“ z Třince. Společně pořádaná turistická hra „Přes kopce“ přilákala 130 účastníků. V letošním roce se plánuje pokračování akce.

Rozsáhlé plány na letošní rok

Kalendář na rok 2023 obsahuje širokou škálu projektů. Plány zahrnují výlety, sjezdy, procházky, sportovní akce, setkání, pochody, hry a turnaje.

Turistická sekce pořádá výlety různé obtížnosti, které vyžadují různou úroveň zdatnosti

Turistická sekce pořádá víkendové výlety a úterní a středeční vycházky pro ty, kterým zdravotní stav již nedovoluje namáhavé zdolávání horských vrcholů.

Na výlety pořádané PTTS se dostanete autobusem nebo veřejnou dopravou. Ty může je absolvovat kdokoli bez ohledu na to, zda je členem nebo příznivcem sdružení. Registrace předem není povinná.

Jaké zájezdy PTTS plánuje v nejbližší době, se dozvíte v kalendáři na našich webových stránkách.

Plány sportovní sekce

Sportovní sekce se plánuje zúčastnit těchto akcí: Světové polské letní hry, polské jachtařské mistrovství, polské tenisové mistrovství, Běh nezávislosti.

V plánu jsou také novinky. Šampionát v alpských disciplínách se uskuteční 11. března ve Zlotém Groni v Istebné. Ve dnech 30.3.-2.4. se v hale VITALITY ve Vendryni uskuteční halové mistrovství v tenise.

Plány cyklistické sekce

Cyklistická sekce plánuje cyklistické akce se zajímavými názvy:
„Z Bocanovic až do Ameriky“, „Ostrá jízda ve stínu Javoru (MTB)“, „Kolem světa za 80 km…“.

Cyklistický oddíl PTTS plánuje společně s Cyklistickým klubem „Ondraszek“, který působí při pobočce Polského turistického a vlastivědného spolku „Beskid Śląski“ v Cieszyně, výlet k ústí řeky Olzy, 2. Dětský sraz a cyklistický tábor.

Žádné změny ve výboru

V letošním roce 2023 bude výbor PTTS pracovat ve stejném složení jako v loňském roce, tedy:

Předseda: Halina Twardzik
Místopředseda pro cestovní ruch: Wanda Farnik
Místopředseda pro sport: Arnold Sikora
Tajemník: Zbigniew Piegza
Pokladník: Anna Taraba
Provozovatel: Irena Mierzwa
Personalista: Monika Machačová
Vedoucí cyklistické sekce: Robert Walaski
Člen bez portfolia: Michal Turoń
Člen bez portfolia: Dawid Szkandera

Kontrolní výbor bude pracovat ve složení:
Wanda Wigłasz, Wanda Vampola, Halina Filipek

(indi)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.