ORLOVÁ / Římskokatolický kostel v Orlové se včera zaplnil do posledního místa. Uskutečnil se zde jedinečný koncert koled kapely Golec uOrkiestra.

U příležitosti Vánoc kapela připravila pro diváky neobvyklý dárek – dojemný koncert, na kterém rodina Golec zazpívala nejkrásnější polské koledy. Program nesl název „Koledování s Janem Pavlem II.“. Zajímavým prvkem akce byly unikátní nahrávky, které Łukasz a Paweł Golcovi získali od své přítelkyně sestry Teodory, řeholnice, která působila za pontifikátu Jana Pavla II. ve Vatikánu.

Jednalo se o zvukový záznam koled, které Svatý otec zpíval ve Vatikánu během papežských vigilií. Materiál byl restaurován a stal se součástí speciálně připravených nových aranžmá.

Během koncertu kapela Golec uOrkiestra představila 15 koled, ale také se podělila o své vánoční vzpomínky a prozradila, proč bylo snem hudebníků zpívat koledy společně s Janem Pavlem II.

Další koncert v Bielsku-Białé

Orlová byla druhým místem, kde Golec uOrkiestra uspořádala svůj koncert koled. Skupina začala koledovat 17. prosince ve Starogardu Gdaňském a poté naplánovala návštěvu Zaolší. Další koncert koledníků se uskuteční 28. prosince v Bielsku-Białé, vstupenky si můžete zakoupit ZDE.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.