Pozornost mládeže ze Zaolší se v následujících třech týdnech soustředí na právě zahájený turnaj v počítačové hře League of Legends – Battle for Zaolzie. Jedná se již o čtvrtý ročník této soutěže. Letos ji poprvé pořádá Adam Maksymilian Hajduk.

Iniciativou prvního ročníku bylo uspořádání mezitřídního turnaje pro studenty polského gymnázia Juliusze Słowackého v Českém Těšíně. Na další ročníky si studenti pozvali další spolužáky. Nakonec se turnaj rozrostl do současné podoby – účastní se ho nejen studenti gymnázia, ale i žáci základních škol v Zaolší a studenti vysokých škol.

Nový organizátor – nové výzvy

Letos poprvé turnaj pořádá Adam Maksymilian Hajduk, pro hráče známý jako Z4hradnik. Po převzetí pořadatelské štafety bylo jeho hlavním přáním změnit koncepci celého turnaje. Chtěl, aby byl turnaj otevřenější i pro lidi mimo „Gimpel“. Jeho přáním také bylo, aby se nejednalo pouze o soukromé zápasy skryté před veřejností.

Poprvé mají hráči navíc motivaci vyhrát, protože se hraje o Marian Cup. Co je to vlastně ten tajemný Marian Cup? Veřejnost se to dozví až na konci turnaje, kdy si vítězný tým vyzvedne cenu.

Upravený koncept turnaje a finále v přímém přenosu

Letošního turnaje se zúčastní šestnáct týmů po pěti hráčích. Pravidla jsou jednoduchá. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin, přičemž do vyřazovací fáze postoupí dva nejlepší týmy z každé skupiny. Další změnou, kterou Z4hradnik zavedl, je formát, ve kterém se budou konat pohárové zápasy a finále.

„Zápasy play-off budou komentovány a živě přenášeny na twitch.tv. Pokud vše půjde podle plánu, finále by se mělo uskutečnit v jednom z domů PZKO,“ prozradil organizátor turnaje.

Zápasy bude možné sledovat na tomto odkazu: https://www.twitch.tv/z4hradnik.

A co je vlastně počítačová hra League of Legends?

League of Legends je online hra, ve které proti sobě soupeří dva týmy po pěti hráčích. Děj se odehrává na ploše se třemi základními liniemi: horní (top), střední (middle) a dolní (bot). Součástí hrací plochy je také džungle s bájnými tvory.

Standardně jsou hráči týmu rozděleni takto: po jednom hráči v horní a prostřední linii, dva hráči bojují ve spodní linii a poslední, pátý člen týmu, bojuje s příšerami v džungli a pomáhá svým kolegům v liniích, kteří náhodou potřebují jeho pomoc.

Cílem každého týmu je zničit obranné věže, inhibitory a Nexus (krystal života) soupeřova týmu. Vyhrává tým, kterému se jako prvnímu podaří rozbít krystal života soupeře.

Rozdělení týmů do skupin:

Včera večer proběhlo losování skupin Battle for Zaolzie:

Skupina A:

BYCZQ
DISK-C
Umiyrómy
Demonie Sports

Skupina B:

Team tonraJ
Božkov Gaming
Marchewóm w Ryj
OTPExoto

Skupina C:

Fortnite Team
Schizorunners 2077
Boomers on the Rift
Obchodnicy on Top

Skupina D:

Paweł a Zbytek
Wszyscy z Korei
SimaGaming
Gimplowski Jonasz Gaming

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.