1. Tłoczyni kapusty

Kdy: pátek 25 listopadu, 19.00
Kde: Hrádek

Tradiční deptání kapusty proběhne v sobotu v Hrádku. Na akci zve Místní skupina PZKO. V Domě PZKO vystoupí regionální soubor Trzanowice a kabaretní skupina „My“, k tanci zahraje DJ Stanisław Wałach.

2. Advent v Těšíně

Kdy: pátek 25. listopadu, 15.00-19.00
Kde: Český Těšín

Město Český Těšín zve na zahájení adventu s jarmarkem a kulturním programem. Na programu od 15 hod. je jarmark lidové a řemeslné tvorby, 15.30 vystoupení MŠ a ZŠ, 17.30 koncert slovenské vokální skupiny Fragile, 18.00 rozsvícení vánočního stromu, pak 2. část koncertu Fragile.

3. Zabijačka v Orlové

Kdy: pátek 25. listopadu 16.00-20.00; sobota 26. listopadu, 10.00-14.00
Kde: Orlová-Lutyně

Místní skupina PZKO v Orlové-Lutyni zve na tradiční zabijačku s kulturním programem. Prodej zabijačkových specialit na objednávku. V pátek v 18 hod. proběhne setkání s herci Polské scény Těšínského divadla. Dále na programu je prodej knih a výstava výtvarných prací žáků.

4. Cikánský baron

Kdy: pátek 25. listopadu, 18.00
Kde: Cieszyn

Libretto Cikánský baron, jedna z nejznámějších oper Johanna Strausse mladšího, je napsáno podle románu od Móra Jókaie Sáffi. V Divadle A. Mickiewicze tuto operu uvidíme v provedení Slezské Opery z Bytomie.

5. Spotkanie przy Małej Czarnej

kdy: sobota 26. listopadu, 17.00
Kde: Horní Suchá

Tradiční akce pořádaná tanečníky souboru Suszanie se bude konat v Dělnickém domě. Hosté se mohou těšit na hudbu a tanec, kulturní program a večeři.

6. Adam Václav Michna z Otradovic – Loutna česká

Kdy: sobota 26. listopadu, 16.00
Kde: Jablunkov

V rámci Svatováclavského hudebního festivalu se uskuteční ve farním kostele Božího Těla v Jablunkově koncert Adam Václav Michna z Otradovic – Loutna česká. Michnova Loutna česká je jednou z nejznámějších českých barokních skladeb. Interpreti: Ensemble Inégal – Gabriela Eibenová (soprán), Daniela Čermáková (alt).

7. Odpoledne s divadlem

Kdy: neděle 27. listopadu, 15.00
Kdy: Nebory

Místní skupina PZKO zve do Domu PZKO na odpoledne s divadlem. Vystoupí dětský divadelní soubor GAPA3 a herci Polské scény Těšínského divadla. Můžete se těšit také na knižní jarmark a bufet.

8. Perníková pekárna

Kdy: neděle 27 listopadu, 9.00-12.00
Kde: Karviná

Vánoční perníčky byste si měli upéct pěkně s předstihem. Přijďte v neděli do KSVČ Juventus v Karviné a od od 9.00 hod. se můžete pustit do pečení medových perníčku. Čekání na upečení perníčků si můžete vyplnit tvořením drobných vánočních dárečků. Kapacita je omezena – nutno koupit lístky předem.

9. Vánoce převážně nevážně

Kdy: neděle 27. listopadu, 17.30
Kde: Mosty u Jablunkova

V neděli zveme na divadelní představení olomouckého divadelního souboru, které se bude konat v kulturním domě PZKO „Kasowy“. Vstupenky v předprodeji v informačním centru. Během představení plného známých vánočních skladeb a humorného pohledu na předvánoční shon se nudit určitě nebudete.

10. Zapalme společně svíčky

Kdy: neděle 27. listopadu, 15.00
Kde: Ustroň

V rámci adventní akce města Ustroň Rozpalmy razem świece proběhne v neděli na náměstí slavnostní rozsvícení první svíčky na adventním věnci. V kulturním programu vystoupí Estrada Ludowa Czantoria.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.