1. Halloween party v kostýmech

Kde: Český Těšín
Kdy: pátek 28. října, 20.00

Už v pátek dorazí Halloween do Dziupli. Připravená bude scary výzdoba a speciální drinky. Na akci bude probíhat soutěž o nejlepší masku. Zahraje Dj Lofid.

2. Hubertova jízda na kolech

Kdy: pátek 28. října, 10.00
Kde: Český Těšín

Na akci pro celé rodiny zve Jezdecký klub Český Těšín. Po tradiční hubertové jízdě na koních se tentokrát milovníci koní vydají na výlet na kolech. Sraz v areálu Jezdeckého klubu, občerstvení zajištěno.

3. Z karpackich hal do Dubaju

Kdy: od pátku 28. října do úterý 2. listopadu
Kde: Dolní Lištná

Místní skupina PZKO v Třincí-Dolní Líštné zve na unikátní výstavu koňakovské krajky s názvem Z karpackich hal do Dubaju. Reminiscencje Expo 2020. V pátek ve 14 hod. proběhne vernisáž výstavy a přehlídka módy. V neděli od 15 hod. se budou konat dílny pro ženy – ukázka techniky háčkování. Výstava bude otevřena: v den vernisáže 14-19 hod, o víkendech 9-17 hod, v pracovní dny 13-17 hod.

4. Čoko fest

Kdy: od pátku 28. října do neděle 30. října
Kde: Ostrava

Čokoládový festival na Černé louce je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou. Můžete se těšit na výstavu, stánkový prodej, vystoupení, soutěže.

5. Beseda s himalaistou Januszem Majerem

Kdy: pátek 28. října, 17.00
Kde: Brenna

Místní knihovna v Brenné zve na besedu s polským himalaistou a cestovatelem Januszem Majerem. Setkání proběhne v Beskýdském domě bylin Przytulia.

6. Halina Mlynkova – Film(l)ove

Kdy: sobota 29. října, 19.00
Kde: Cieszyn

V rámci  turné, které propaguje nové album Haliny Mlynkové, zpěvačka vystoupí v Divadle A. Mickiewicze w Cieszynie. Nová sólová deska Mlynkové obsahuje autorské aranžmá známých písniček z polských filmů.

7. Halloween ve světě techniky

Kdy: sobota 29. října
Gdzie: Ostrawa

Halloween ve Velkém světě techniky v Dolních Vítkovicích proběhne v sobotu od 10.00 do 18.00. Kromě stálých expozic se mohou návštěvníci těšit na speciální doprovodný program, který se ponese v duchu Día de los Muertos a animáku Coco. Na děti v kostýmu čeká odměna.

8. Dušičkový koncert v šikmém kostele

Kdy: neděle 29. října, 15.00
Kde: Karviná

Symfonický dechový orchestr Majovák zve na koncert do Kostela svatého Petra z Alkantary. Na koncertě zazní díla Jacoba de Haan, Jan van der Roosta, Otto M. Schwarze a Philipa Sparka. Jako sólista se představí Tomáš Kaleta (trubka). Koncert diriguje Filip Urban.

9. Benefiční koncert Adama Makowicze

Kdy: neděle 30. října, 18.00
Kde: Ustroň

Světoznámý polský jazzový klavírista a skladatel, původem z Hnojníka, vystoupí v neděli v Ustroni v kulturním domě Pražakówka v rámci Ustroňského hudebního podzimu. Výtěžek z koncertů podpoří Towarzystwo Opieki nad Niepełnosprawnymi v Ustroni.

10. Halloween na ledě

Kdy: neděle 30. října, 14.00-15.30
Kde: Český Těšín

Zveme všechny děti i rodiče na tradiční Halloween na ledě na zimním stadionu. Děti si užijí malování na obličej, různé soutěže, hry na ledě a fotokoutek. Nejhezčí masky budou vyhodnoceny a odměněny. Vstup v masce zdarma.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.