1. Rockování nad Olzou

Kdy: sobota 13. srpna, 13.30
Kde: Český Těšín

Kulturní a společenské středisko Střelnice zve na jednodenní rockový festival pod širým nebem. Festival v parku A. Sikory odstartuje kapela Doga, dále vystoupí Panoptika, Tanja s kapelou, Alcoholica a O.S.G.

2. Slavnosti Belka

Kdy: sobota 13. srpna, 16.00
Kde: Hrádek

Obec Hrádek zve na den obce, nebo-li Slavnosti Belka v areálu TJ sokol. Chybět nebude hudba, zábava a spousta dobrého jídla a pití. Vystoupí Franta Uher z Lanřžhota, Prague Queen a Atmo Music, večer diskotéka s DJ Songo.

3. Cyklistická výprava po stopách povstalců 1. Slezského povstání

Kdy: sobota 13. srpna, 10.00
Kde: Petrovice u Karviné, Zebrzydowice

Cyklisté se vypraví po stopach 1. Slezského povstání. Sraz v parku GOK v Zebrzydowicích, slavnostní ukončení výpravy proběhne v Kulturním domě v Petrovicích. Délka trasy cca 20 km.

4. Víkend padajících hvězd

Kdy: sobota 13. srpna, od 18.00
Kde: Ustroň

Přijeďte pozorovat meteory Perseidy z Malé Čantorie. Středisko Poniwiec nabídne místa k sezení a občerstvení. Odtud bude možné pozorovat meteorický roj, který je činný od 17. července do 24. srpna, přičemž maximum roje přichází právě mezi 11. A 13. srpnem.

5 .I Karpacki Zjazd Muzykantów

Kdy: sobota 13. srpna, 16.00
Kde: Brenna

Na akci zvou Związek Podhalan Oddział Górali Śląskich a obec Brenna. V místním amfiteatru vystoupí: Kapela Capkovci zo Skalitého, Potasz z Košařisk, Robert Maciejowski a Arkadiusz Salachna, Kapela z Górek, Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca Kotarzanie. Na programu budou dílny, stánky s lidovým řemeslem, stánky s občerstvením.

6. MajDay

Kdy: sobota 13. srpna,
: Vendryně

Sportovní festival v areálu fotbalového hřiště ve Vendryni nabídne nejen překážkový závod dvojic, ale také veletrh sportů i večerní koncerty. Vystoupí mj MMP, Dr. Zeppelin + Nowak, Endru, Skyline a další.

7. Speciální prohlídky zámku Fryštát a kostela Povýšení sv. Kříže

Kdy: sobota 13. srpna, 10.00-16.00
Kde: Karvná

Přijďte si prohlédnout běžně nepřístupné prostory zámku a kostela. Prohlídky vedou polovinu času zámeckými komnatami a poté přechází spojovací chodbičkou do kostela, kde prohlídka končí. První prohlídka začíná v 10 a poslední v 16 hodin.

8. Objevuj Cieszyn

Kdy: sobota 13. srpna, 10.00
Kde: Cieszyn

V rámci cyklu prázdninových komentovaných procházek s průvodcem PTTK tentokrát objevíme nejzajímavější místa a památky v Cieszyně. Sraz u infocentra na Zámeckém vrchu.

9. Cyklistická výprava do Pszczyny

Kdy: neděle 14. srpna, 8.00
Kde: Český Těšín, Pszczyna

PTTS Beskid Śląski a Cyklisticky klub Ondraszek zvou na výlet na kolech do polské Pszczyny. Sraz v Masarykových sadech v Českém Těšíně. Trasa dlouhá 100 km povede vedle Goczałkowického jezera do Pszczyny a zpět.

10. Karvinské kulturní léto

Kdy: v neděli 14. srpna, 17.00
Kde: Karviná

V rámci cyklu prázdninových kulturních akci na Masarykově náměstí uvidíme představení pro děti  Ferda Mravenec v cizích službách. Účinkuje divadlo Semtamfór.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.