DOLNÍ LUTYNĚ / Každý rok v červenci se členové a příznivci Místní skupiny PZKO v Dolní Lutyni setkávají na integrační akci. Letos se konala 15. července na zahradě restaurace Lutena pod heslem „Měj srdce a dívej se do srdce“. Rok 2022 je totiž rokem polského romantismu.

Setkání se zúčastnilo necelých čtyřicet osob a také místostarosta obce Jan Czapek. Nejprve členové dětského klubu představili život a dílo Adama Mickiewicze. Kromě vybraných děl ze sbírky Balady a romance si účastníci setkání vyslechli dva monology a zúčastnili se dvou soutěží s cenami.

Soutěž o papírové letadlo

První z nich byla soutěž o nejzajímavější interpretaci některé z balad a druhou byla soutěž v létání papírových letadel. Jak se ukázalo, není to zábava pouze pro malé kluky, spoustu radostí zažili i dědečkové a tatínkové, kteří soutěžili v létání s modely všeho druhu.

Nejdále doletěla letadla dědečků, kteří se shodli na tom, že skládat papírová letadla je jako jezdit na kole: člověk na to nikdy nezapomene.

Maria Sztwiertnia

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.