DOLNÍ LOMNÁ / V sobotu 16. července se v Dolní Lomné konal X ročník vozatajských závodů. Kočáry s jedním, dvěma a čtyřmi koňmi absolvovaly na čas překážkovou dráhu, která byla mimořádně efektní.

Nechyběly ani doprovodné akce, ukázky, atrakce pro děti, jarmark a bohatý bufet. Stručně řečeno – louka za Domem PZKO v Lomné byla v sobotu odpoledne ideálním místem pro zajímavě strávený čas s celou rodinou.

Desátý ročník

Jednalo se o desátý ročník soutěže vozatajů. Mezi jednotlivými soutěžemi (jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží) diváci obdivovali vystoupení mladých jezdců, vítězů mnoha jezdeckých soutěží ve skocích a drezúře nebo ukázky naturální práce s koněm – bez sedla a ohlávky.

Kdo měl hlad nebo žízeň, tomu se z přemíry stánků s regionálními potravinami a nápoji mohla zatočit hlava. Nechyběli ani lidoví umělci s certifikátem regionální značky „Gorolsko Swoboda“. Místní skupina PZKO Dolní Lomná prodávala mimo jiné bigos a bachora.

Nechyběla ani tombola. Mohli byste vyhrát 11letého, dobře připraveného pro práci s dětmi poníka.

Soutěž sledovali mimo jiné senátor Andrzej Feber, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny a konzulka Edyta Wodzyńska-Andreewa.

(indi)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.