SMILOVICE / Od soboty (16. července) do soboty (23. července) strávili účastníci křesťanského festivalu XcamP příjemné společné chvíle, zpívali, modlili se, poznávali Boží slovo, mluvili o Bohu, poznávali nové přátele, získávali praktické zkušenosti a spoustu nových zážitků.

Účastníci 34. ročníku festivalu se sešli ve středisku Karmel ve Smilovicích. Tématem bylo “ Víc, než si zasloužíš“. Hlavními lektory XcamPu byli Martin Piętak, farář Slezské církve evangelické v Českém Těšíně, a Pavel Steiger.

Letošní každodenní evangelizační setkání se zabývala texty z knihy Skutky apoštolů. Témata byla zajímavá: Více než vzpomínky, Více než štěstí, Více než náboženství nebo charita, Více než klub zdravé výživy, Více než duchovno, věda a umění, Více než změna názorů. Evangelizace, přednášky a koncerty můžete sledovat na kanálu YouTube XcamPu.

Středy patří sportu

V každém ročníku XcamPu je středa sportovním dnem. V minulosti si účastníci mohli vyzkoušet různé vzrušující aktivity, například jízdu na vznášedle.

Letos si kromě tradičního volejbalu mohli vyzkoušet atrakci zvanou sweeper nebo si zahrát vodní fotbal.

S horkem se vypořádali originálním způsobem

Už cestou na festival mě zajímalo, jak tam zvládají tropická vedra. Odpověď jsem dostala hned u vchodu. Balónky s vodou. Před evangelizací po sobě děti a mladí lidé házeli balónky s vodou nebo se polévali vodou z kelímků. Tímto způsobem se během dne ochlazovali. K dispozici byly také velké termosky slazeného a neslazeného čaje, chlazené nápoje a zmrzlina.

K dispozici byl také food truck s vaflemi. Kavárna Mercy Café, kde jste si mohli koupit chutné koláče nebo kávu, a různé stánky s knihami.

Stany pod neustálým dohledem

Organizátoři měli vše připravené. Nedaleko velkého stanu bylo stanové městečko. Účastníci se nemuseli bát o své věci, protože stany byly ve dne i v noci pod neustálým dohledem. Navíc lidé, kteří zde nebydlí, neměli bez povolení organizátorů vstup povolen.

Pokud někdo neměl vlastní stan, nemusel se bát, že nebude mít kde přenocovat. Po předchozí domluvě a za malý poplatek mohl využít stany, které mu poskytli pořadatelé.

Nadšení táborníci

„Na tento festival jezdím už od dětství, rodiče mě sem vždycky brali. Tentokrát jsem tu podruhé jako táborník. Moc se mi tu líbí, i když vedro je pro nás výzva, ale máme co pít, takže to zvládneme,“ řekla Ester.

„Jsem tu podruhé. Na rozdíl od loňského festivalu je tentokrát více lidí. V loňském roce byla kvůli pandemii zavedena omezení a festival byl určen pouze pro táborníky a očkované osoby, řekla Sára.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.