DOLNÍ ŽUKOV, SVIBICE / V sobotu 18. června 2022 se na zahradě Knihovny a Kulturního centra v Dolním Žukově konaly radovánky polské mateřské a základní školy z Českého Těšína-Svibice.

Přestože v sobotu odpoledne slunce intenzivně hřálo, na zahradě knihovny v Dolním Žukově se sešlo velké množství lidí. Na vystoupení svých dětí se přišli podívat rodiče, prarodiče, ale také tety, strýcové a přátelé. Radovánky byly připraveny na téma cestování.

Letíme do Afriky

Předškoláci vzali diváky na cestu, na kterou se muselo letět. Připravili si tanec, během kterého nás zavedli na africké safari.

Na pódiu se postupně objevili lev, zebra, žirafa a slon, ke kterým se později přidaly opičky. Zatímco zvířata tančila svůj tanec, přišli malí cestovatelé. Nebáli se zvířat, vzali je ke společnému tanci a v rytmu afrických bubnů uspořádali úžasnou party.

Plavba po moři a slunné Španělsko

Školáci si naopak vybrali plavbu po moři. Viděli jsme odvážné piráty a společně jsme se plavili na vysokých vlnách do širých vod Karibského moře. Žáci se dobře vžili do rytmu hudby z filmu Piráti z Karibiku.

Jejich starší kolegové nás vzali do Španělska, které bylo plné zpěvu a tance. Žáci zatančili rytmický tanec na píseň Sofia. Hudba a tanec byly tak poutavé, že diváci tleskali do rytmu po celou dobu představení. Tím jsme se rozloučili s Amerikou, přistáli v Evropě a pomalu se vraceli domů.

Zpět domů

Vrátili jsme se do našeho regionu. I v našem regionu se dá zažít spousta zábavy, jak nám ukázali žáci prvních a druhých tříd. Předvedli nejen taneční, ale i akrobatické dovednosti.

Děti ze školky a školy se velmi snažily, aby jejich vystoupení bylo úspěšné. Na děti byly pyšné nejen paní učitelky, které je na vystoupení připravovaly, ale jistě i jejich rodiče.

Na úplný závěr se žáci pátých tříd základní školy rozloučili se svými učiteli. Poděkovali jim za jejich dlouholetou pedagogickou činnost a předali jim květiny. Rozloučení s absolventy mateřské školy proběhlo již v dubnu v rámci „Dne rodiny“.

Stánky ve tvaru zastávek

Celý objekt se nesl v duchu cestování. Rodiče připravili stánky v podobě zastávek. V Kavovicích jste si mohli koupit kávu a čaj, v Kukavovicích výborné koláče a dorty, zastávka Dobro-Zdrój nabízela něco k pití – vodu, džusy pro děti a kofolu. Pro milovníky masa se na zastávce Grilówka připravovala vepřová krkovice, kuřecí steak z prsíček a sýr. A pro děti byla připravena zastávka Frikasini s vaflemi, toasty a bigosem.

Kromě jídla a pití byly připraveny také aktivity pro děti – rybaření, střelba z vodních pistolí, pletení copánků, malování na obličej a kolo štěstí. A od 17 hodin se děti mohly dokonce projet na koních.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.