VARŠAVA / Kancelář předsedy vlády (KPRM) a Hlavní statistický úřad (GUS) dnes představily nejnovější verzi Databáze polských organizací a institucí v zahraničí.

Prezentace se zúčastnil ministr Jan Dziedziczak, vládní zmocněnec pro Polonii a Poláky v zahraničí a předseda ČSÚ Dominik Rozkrut.

Databáze polských organizací a institucí v zahraničí je bohatým zdrojem údajů o přítomnosti a činnosti Poláků a polských komunit v zahraničí, se zvláštním důrazem na společenské, kulturní a náboženské aktivity. Databáze je k dispozici ve dvou jazykových verzích – polské a anglické.

Ve které zemi působí nejvíce organizací polské diaspory?

Nejnovější verze databáze obsahuje až 8,9 tisíce subjektů působících ve 115 zemích. Většina z nich pochází z Ukrajiny, Spojených států a Velké Británie.

Česká republika má v databázi 290 záznamů!

Databáze zahrnuje nejen organizace, ale také soubory, školy, hřbitovy, církevní instituce a polská média. Databázi si můžete prohlédnout na adrese https://polonia.stat.gov.pl/. Můžete si ji také stáhnout do počítače.

Sbírka je souhrnem nejdůležitějších údajů o polských organizacích, činnosti polské komunity a Polácích v zahraničí. Kromě aktuálně fungujících polských organizací a institucí obsahuje databáze i historické organizace a instituce, které mají velký význam pro polské národní dědictví.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.