BLUDOVICE / V sobotu 2. dubna se v Domě PZKO v Havířově-Bludovicích konalo Jarní setkání žen z Klubů žen Místních skupin PZKO. O kulturní program se postaraly děti z polské školy v Bludovicích, soubor „Błędowice“ a kapely „Partyja“ a „Kamraci z Kamratkami“.

„Hlavním účelem této akce je, aby se dámy z jiných klubů žen navzájem poznaly a strávily spolu jeden den. Tato akce je velmi oblíbená a dámy se na ni těší. Je to velmi příjemný den strávený v dobré společnosti a hlavně s krásným programem v podání školních dětí, tanečních souborů,“ řekla Anna Piszkiewiczová, předsedkyně Sekce žen.

Bohatý kulturní program

Po krátkém přivítání vzácných hostů vystoupili žáci Polské základní školy a mateřské školy v Havířově-Bludovicích. Recitovali básně, zpívali písně, hráli na hudební nástroje a tančili.

Následoval kulturní program v podání regionálního souboru Błędowice, který za doprovodu kapely „Partyja“ zatančil krakowiak a pásmo slezských tanců. Koncert skupiny „Kamraci z Kamratkami“ s pásmem lidových písní doplnila Lidia Kosiec se zajímavou prezentací historie Bludovic.

Dámy navštívily školu v Bludovicích a její okolí

Během akce bylo možné zhlédnout práce členů MS PZKO, mimo jiné: obrazy výtvarníků, krakovské a slezské kroje a techniku origami.

Po obědě dámy navštívily evangelicko-augsburský kostel v Havířově-Bludovicích a polskou základní školu s polským vyučovacím jazykem v Havířově-Bludovicích. Jarní setkání skončilo přátelským povídáním u kávy a koláče.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.